kwiecień
01
Poco a Poco Breath - indywidualna praktyka oddechowa online I Michał Piasecki I Fundacja "Bądź"
Poco a Poco to zindywidualizowana praktyka oddechu i medytacji dostosowana do Twoich potrzeb w tym momencie. Czas trwania wynosi zwykle od 60 do 90 minut. Praktyka odbywa się online.
Zapisy: kontakt@backup.fundacjabadz.pl.
Zapisane osoby otrzymają informacje o możliwych terminach swoich sesji do wyboru.
Przy zapisach obowiązuje kolejka, zapisujemy na spotkanie oraz na listę rezerwową. Osoby który zakończą praktykę, zwalniają miejsce i do pracy zapraszamy zapisanych na liście rezerwowej.
Sesja 1:1 rozpoczyna się krótkim ćwiczeniem ugruntowania, relaksacji i zwolnienia tempa w rytmie Poco a Poco. Następnie jest miejsce na to byś podzieliła / podzielił się wszelkimi uczuciami, wrażeniami cielesnymi, intencją na praktykę lub sytuacją z teraźniejszości lub przeszłości nad którą chcesz pracować. W Alchemy of Breath nazywamy ten moment “otrzymaj, zanim dasz” (receive before you give).
Forma praktyki, która może być dla Ciebie najbardziej właściwa w tym momencie, pochodzi z tego czym się podzieliłeś / podzieliłaś. Może to być medytacja, praktyka świadomego połączonego oddechu, praktyki oddechowe prowadzące do relaksacji lub aktywacji.
Moją rolą w sesji 1:1 jest przedstawienie i wprowadzenie do wybranej praktyki (stworzenie ram) (frame) a następnie umożliwienie Twojej podróży (breathwork facilitator); bycie obecnym, słuchanie i bycie tuż obok Ciebie; trzymanie bezpiecznej przestrzeni i stworzenie dla Ciebie okazji do zajrzenia do środka i odczuwania wszystkich swoich uczuć.
W sesji 1:1 będziemy też wspólnie szukać formy praktyki relaksacyjnej, która jest dostosowana do Twojego rytmu i którą możesz stosować samodzielnie każdego dnia.
Pod koniec podróży jest miejsce na dzielenie się swoimi wrażeniami i ćwiczenia ugruntowujące. Z mojego doświadczenia wynika, że zestaw 5 – 10 sesji przynosi dobre efekty.
Prowadzący będzie odbywał w tygodniu praktykę 1:1 z trzema osobami. Obowiązują zapisy, będzie prowadzona lista z rezerwacjami. W przypadku zwolnienia miejsca, praktykę rozpocznie kolejna osoba z listy.
Prowadzenie – Michał Piasecki
Na początku mojej drogi zajmowałem się projektowaniem inspirowanym naturą; byłem też nauczycielem akademickim. Żyłem życiem ciekawym, ale zbyt szybkim, bez połączenia z moim ciałem i z niektórymi moimi emocjami.
Na początku mojej drogi zajmowałem się projektowaniem inspirowanym naturą; byłem też nauczycielem akademickim. Żyłem życiem ciekawym, ale zbyt szybkim, bez połączenia z moim ciałem i z niektórymi moimi emocjami.
Choroba nowotworowa była trudnym i traumatycznym czasem ale teraz, po kilku latach, widzę ją jako dar. Otworzyła mnie na wolniejszy i bardziej świadomy tryb życia, nowe relacje a także przynależność i inspiracje.
Pierwsza część mojej podróży ku zdrowiu koncentrowała się na zachodniej medycynie i otwarciu na jogę, psychoterapię i nową dietę.
Usłyszałem kiedyś że najważniejsza podróż jaką możemy odbyć to podróż “12 cali w dół, od bieżących myśli do serca”. Od mojej pierwszej medytacji codziennie wybieram się w taką podróż ale podejmuje też podróże fizycznie, eksplorując społeczności i praktyki w Europie i w Indiach.
Następnym elementem tej podróży było dwukrotne uczestnictwo w 400-godzinnego treningu prowadzenia praktyk oddechowych z Alchemy of Breath (jako student a potem jako mentor).
Dziś moja codzienna praktyka jest taka sama jak sesje które prowadzę; jest to zaproszenie by być w teraz; w tym momencie; odczuwać to co jest obecne w ciele a także wszystkie uczucia; nie chowając gniewu, smutku, strachu a także radości i miłości. Jest to też zaproszenie by zaakceptować wszystko to co jest obecne, a także przeszłość.
Przyjaciel zapytał mnie kiedyś czy ta akceptacja jest aktywna, czy pasywna? Bardzo jasne stało się wówczas dla mnie to, że jest to aktywna akceptacja. To akceptacja, która po pewnym czasie przynosi dla mnie relaks przeradzający się w delikatną a jednocześnie pełną mocy energię życiową ma ten moment i na przyszłość. Tym właśnie chciałbym się z Wami dzielić.
Jestem bardzo wdzięczny za możliwość oferowania praktyki medytacji i kojącego oddechu dla osób związanych z Fundacją Bądź.