Zapraszamy na sierpniowe spotkanie otwartej grupy wsparcia naszej Fundacji – BądźMy. Spotkanie odbędzie się w najbliższa środę, 21 sierpnia, w godz. 17.00 – 19.00. Spotykamy się w Centrum Szpitalna, ul. Szpitalna 5 lok. 5, 3-cie piętro (jest winda), klatka w bramie na lewo. Dla przypomnienia: kamienica przechodzi remont elewacji, więc jest przysłonięta osłoną (wejście do kamiennicy na lewo od kawiarni Green Nero na Szpitalnej, naprzeciwko, po skosie kawiarni Wedla).
We wrześniu wracamy do formuły spotkań dwa razy w miesiącu o datach będziemy informować. Zachęcamy do potwierdzenia obecności u prowadzącej Ewy Tarasewicz: tel. 600 602 774, email: jiun-ewatar@wp.pl
Na spotkania BądźMy, zapraszamy wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej lub każdej innej choroby przewlekłej oraz członków ich rodzin, przyjaciół, wszystkich poszukujących wsparcia w trudnym momencie w życiu.
Podczas naszych spotkań, w atmosferze szacunku i wzajemnej troski, słuchania i zrozumienia, uczestnicy mogą podzielić się swoimi troskami, obawami. Wysłuchamy jak z podobnymi doświadczeniami radzą sobie inni, nauczymy się przyjmować i dzielić użytecznymi wskazówkami, wiedzą, lekturami, przemyśleniami. Zapraszamy do wspólnego stworzenia przestrzeni, w której będziemy dzielić się tym, co dla nas ważne w naszej codzienności z chorobą, co nas wspiera, czego potrzebujemy. Sięgniemy m.in. po techniki uważności, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z rozbieganym umysłem, pełnym myśli i emocji.
Grupa ma charakter otwarty, nowi członkowie mogą mogli dołączać w trakcie trwania grupy, zapisy na: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl
Zasady, którymi będziemy kierować się w grupie wsparcia BądźMy to: zasada poufności, nie oceniania, nie krytykowania, szacunku i otwartości.
Ewa Tarasewicz – absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Instytutu Ohashiatsu w Stanach Zjednoczonych, a także szkolenia w japońskiej psychologii (autorefleksja Naikan, terapia Mority, praktyka małych kroków Kaizen w ToDo Institute, USA). Uczestniczka wielu warsztatów z psychoterapii i pomocy psychologicznej, w tym warsztatów z pracy z ciałem i pomocy pacjentom onkologicznym.