Było

Co wiemy na temat medycznej marihuany?

Co wiemy na temat medycznej marihuany?

Termin: 11 maja 2019 (sobota), godz. 12:00.

Adres: Centrum Kultury Wilanów, ul. Radosna 11, 02-956 Warszawa

Koszt: wstęp wolny / dobrowolna darowizna, podziękowanie za warsztat 20 zł

Zapisy: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl /  liczba miejsc ograniczona.

Medyczne zastosowanie marihuany jest dopuszczone prawem w 17 krajach Europy, jak: Austria, Czechy, Finlandia, Niemcy, Włochy, Portugalia, Holandia, Dania, Francja, Grecja, Irlandia, Chorwacja, Malta, Rumunia, Belgia, Szwajcaria, a od 1 listopada 2017 r. także w Polsce.

Zapraszamy na fundacyjny, otwarty wykład Doroty Gudaniec – praktyka terapii cannabis i założycielki Max Hemp, która za sprawą osobistej historii od lat walczy o dostęp do rzetelnych informacji i szerokiego medycznego zastosowania wyrobów konopnych, a także podnoszenie świadomości społecznej w kwestii konopi.

W 2009 roku urodzi się syn Doroty – Max, chłopiec który zapoczątkował w Polsce pierwszą poważną dyskusję o medycznym zastosowaniu konopi. Stało się to za sprawą jego walki z lekooporną padaczką i nawracającymi napadami.

W 2014 roku stan Maxa bardzo się pogorszył – chłopiec zaczął walkę na oddziale intensywnej terapii. W tym czasie Dorota Gudaniec siedząc przy szpitalnym łóżku, szukała w Internecie sposobu na wyleczenie syna. Tak natrafiła w sieci na informację o tym, że medyczna marihuana uratowała życie dziewczynki z USA, która zmagała się z podobnym problemem co Max.

W ciągu dwóch tygodni od zastosowania medycznej marihuany stan chłopca bardzo się poprawił i możliwe było wybudzenie go ze śpiączki farmakologicznej, w której znalazł się z powodu nieustających napadów padaczkowych.

Na zlecenie Pani Doroty i jej męża powstał ekstraktu z legalnych w Polsce konopi siewnych, miał on najlepszą jakość i był o wiele tańszy i bardziej dostępny niż leki sprowadzane zza granicy w ramach procedury importu docelowego.

Powstała więc stała produkcja. Efektami terapeutycznymi i zdobytą wiedzą Dorota Gudaniec zaczęła dzielić się na swoim blogu. Dziś Max jest uśmiechniętym chłopcem, leczonym, jako pierwszy legalnie w Polsce pacjent, za pomocą preparatów na bazie marihuany medycznej.

Dorota Gudaniec (www. centrum.maxhemp.pl) – mama Maxa, pierwszego w Polsce pacjenta leczonego legalnie preparatami na bazie konopi. Przy okazji walki o możliwość leczenia własnego syna, stała się aktywistką i twarzą walki o legalizację konopi do celów medycznych. Jest praktykiem w zakresie medycznego zastosowania kannabinoidów, a także inicjatorką i organizatorką licznych działań zmierzających do uregulowania statusu konopi w Polsce.

Reprezentuje Koalicję Medycznej Marihuany, od 2011r. prowadzi fundację „Krok Po Kroku” w Oławie, która zajmuje się terapią i wsparciem dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin.

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb