Ciało

Immunoonkologia/immunoterapia

Immunoterapia, to nowoczesna metoda leczenia nowotworów. Jej celem jest aktywowanie układu odpornościowego organizmu tak, aby ten sam mógł walczyć z komórkami nowotworowymi.
Terapia immunoonkologiczna może być stosowana w przypadku wielu rodzajów raka. Terapie te są już dostępne dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem i rakiem gruczołu krokowego w USA,  doceniane również w wielu innych nowotworach.

Pierwsza terapia immunoonkologiczna jest dostępna dla polskich pacjentów – program lekowy z jej zastosowaniem realizuje 17 ośrodków w naszym kraju. Obejmuje on chorych na zaawansowanego czerniaka, w drugiej linii leczenia, czyli po niepowodzeniu wcześniejszej terapii. To m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie i Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku.

IMMUNOONKOLOGIA – nowoczesna metoda leczenia nowotworów

Terapie zwalczające nowotowory są w naszym zasięgu.

Rozmowa z prof. Cezarym Szczylikiem

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb