Bądź na bieżąco

Joga śmiechu

wrzesień
08
Joga śmiechu
CKW Alto Al. Rzeczypospolitej 14, Warszawa

Termin: 08.09.2018 (sobota) godzina 14.00- 15.30

Adres: CKW Alto Al. Rzeczypospolitej 14, Warszawa

Koszt: warsztat będzie bezpłatny dla uczestników dzięki wsparciu ze strony Centrum Kultury Wilanów

Zapisy: Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” +48 571 207 720 lub warsztaty@backup.fundacjabadz.pl oraz sekretariat Centrum Kultury Wilanów. Uwaga, liczba miejsc ograniczona!

Śmiech to zdrowie! To znane od dawna powiedzenie jest wyjątkowo trafne.
Dlaczego? Okazuje się, że śmiech, nawet ten wymuszony, przynosi wiele pozytywnych dla zdrowia skutków: zwiększa odporność organizmu, wpływając pozytywnie na produkcję limfocytów T, odpowiedzialnych za walkę z wirusami. Poprawia dotlenienie organizmu, zmuszając do pogłębionych wdechów i dłuższych wydechów. Poprawia nastrój poprzez pobudzenie wytwarzania serotoniny. Dodaje energii, pobudza do działania i sprawia, że świat staje się piękniejszy. Redukuje stres i rozluźnia napięcia w ciele. Ułatwia nawiązywanie kontaktów i zwiększa naturalną łatwość uśmiechania się. Daje większy spokój ducha – na to, co Cię nieraz stresowało, zaczynasz reagować śmiechem. Zwiększa kreatywność, synchronizując półkule mózgowe. Dzięki jodze śmiechu doświadczamy bezwarunkowej radości, patrzymy na świat z optymizmem i dzielimy się szczęściem z innymi.

Czy śmiechu można się nauczyć? Tak- dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom i odpowiedniej technice. Joga śmiechu to praktyka polegająca na wywoływaniu śmiechu przez specjalne ćwiczenia, proste techniki oddechowe jogi i relaksację. Na zajęciach ćwiczenia odbywają się w grupach, gdzie wywołaniu śmiechu sprzyja utrzymanie kontaktu wzrokowego, ruch i klimat dziecięcej zabawy. Wywołany śmiech może zamienić się spontaniczny i zaraźliwy.

Prowadząca:

Diana Poteralska-Łyżnik Certyfikowana liderka jogi śmiechu. Prowadzi sesje i warsztaty dla wielu organizacji i firm jak również w akademii Good Life Academy, której jest założycielką.

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb