Było

Mindfulness w łagodzeniu bólu

marzec
11
Mindfulness w łagodzeniu bólu
ul. Husarii 32 (Wilanów), Warszawa

Termin: 11 marca 2017r. (sobota), godz. 11:00-14:00

Adres: ul. Husarii 32, 02-951, Warszawa

Koszt: sugerowana darowizna 10 zł

Zapisy: +485712017720 lub warsztaty@backup.fundacjabadz.pl lub formularz poniżej.

Ból jest bardzo indywidualnym doświadczeniem. Tylko osoba, która go doświadcza może być pewna jego obecności ale i ona może mieć duży kłopot z dokładnym opisaniem go.

Uporczywy ból to jeden z trudniejszych problemów. Trudno go znosić i leczyć. Często zabiera witalność, radość życia, nasila lęk, wzmaga stres i frustrację. Powoduje wyczerpanie. Często prowadzi do wyniszczenia człowieka na wielu poziomach. Uporczywy ból może prowadzić wręcz do wykluczenia z codziennego doświadczania życia i do izolacji. Codzienne zmaganie się z bólem wymaga wiele wysiłku i odwagi.

  • Czy można coś z tym zrobić?
  • Czy można na ból spojrzeć z życzliwością i akceptacją?
  • Czy można odzyskać radość życia i mieć lepszy z nim kontakt?
  • Czy można podnieść jakość swojego życia zamiast koncentrować się nieustannie na redukcji cierpienia?
  • Czy można z powrotem z pacjenta stać się człowiekiem?

Podczas spotkania, prowadząca przekaże uczestnikom praktyczne wskazówki związane z treningiem uważności, korzystnym w radzeniu sobie z bólem. Nauczy praktykować akceptację i uświadomi jak wiele automatycznych wzorców i reakcji może nasilać ból. Zapozna uczestników z kilkoma prostymi i praktycznymi ćwiczeniami uważności, które pozwolą go łagodzić i lepiej sobie z nim radzić. Na warsztacie doświadczysz  jak praktyka uważności pozwala przekierować uwagę z bólu na te obszary, które można kontrolować.

 
Trenerka: Anna Borzeszkowska
Jest certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uprawnienia do prowadzenia 8- tygodniowych kursów redukcji stresu MBSR zdobyła w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z wiodących europejskich ośrodków, zapewniających najwyższe standardy kształcenia. Jest certyfikowanym coachem. Ukończyła również studia MBA i podyplomowe z psychoonkologii na SWPS w Warszawie.

Zgłoszenie udziału

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb