Było

Mini techniki – maxi efekty – relacja warsztatu Diany Poteralskiej-Łyżnik

Za nami warsztat Diany Poteralskiej-Łyżnik, dzięki któremu poznaliśmy kilka prostych i bardzo skutecznych technik prowadzących do rozładowania stresu i podniesienia energetyki ciała. Bezpłatny, fundacyjny warsztat odbył się 28 września w Centrum Kultury Wilanów. Prowadzącej i wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za wspólne podniesienie pola elektromagnetycznego serca, dzięki wspólnym ćwiczeniom 🙂  Poniżej prezentujemy klika technik, jakie poznaliśmy na warsztacie.

Pierwszym sposobem na rozładowanie napięcia jest tzw. jogiczny oddech, głębokie kierowane do brzucha wdechy rozluźniające okolice przepony, ramiona – wdech. Potem wydech z delikatnym opadaniem ciała, opróżniający powietrze z brzucha. Skupienie na własnym oddechu jest najprostszą techniką relaksacji. 

Technika tzw. 20 połączonych oddechów 

Usiądź jak najwygodniej. Zamknij oczy, postaraj się nie myśleć o tym, co Cię otacza. Skup się tylko na swoim wnętrzu i oddechu. Oddychamy przez nos i liczymy. Weź cztery swobodne oddechy, dopiero piąty oddech niech będzie oddechem pełnym, głębokim. Weź w płuca tyle powietrza, ile zdołasz i kiedy Twój wdech znajdzie się w punkcie szczytowym, wypuść powietrze jak najswobodniej. Cykl ten powtórz jeszcze cztery razy. Niech za każdym razem cztery oddechy będą mimowolne, swobodne, takie, jak wykonujesz je nieświadomie, a piąty niech będzie przez Ciebie kontrolowany i maksymalny. Dwie trzy minuty praktyki dziennie pomogą uspokoić nerwy, rozluźnić ciało i zapanować na umysłem.

Kolejna poznana technika, to otwieranie serca. Siadamy wygodnie, kładąc dłoń na klatce piersiowej w okolicy serca, zwalniamy oddech (np. licząc do pięciu na wdechu i pięciu na wydechu), następnie działając i czując z przestrzeni serca, koncentrujemy się na takich uczuciach jak wdzięczność, troska, współczucie. Taka praktyka, powtarzana przez kilka minut w trudnych sytuacjach, pozwoli przywrócić spokój i równowagę.

Techniki energetyzujące – stosowane zamiast kolejnej kawy:

Energetyczne pocieranie skóry przed i za uchem, robimy nożyce z palców i mając palce miedzy małżowinami, pocieramy intensywnie przez kilkanaście sekund. Potem ugniatamy uszy opuszkami palców, następnie przeczesujemy włosy, dość mocno”ściągamy” skórę głowy do potylicy. 

King – kong – energetyczne uderzenia piąstkami w klatkę piersiową przez kilkanaście sekund, preferowanie z kingkongowym okrzykiem 🙂

Opukiwanie opuszkami placów grasicy (która jest pod mostkiem), pobudza energię i nasza odporność.

Opukiwanie całego działa, wszystkich kończyn, brzucha, pleców, głowy policzków, również odniesie nasza energetykę.

Intensywne unoszenie ciała na palcach (stoimy w lekkim rozkroku) i energetyczne opuszczanie w dół na pięty pozwoli podnieść naszą energetykę. Ćwiczenie powtarzamy klika razy.

Oddech ognia:

KROK 1 przybieramy pozycję łatwą, siad skrzyżny lub na krześle, następnie zamykamy oczy. Ręce na udach, usta zamknięte. 

KROK 3 Weź głęboki wdech przez nos i wypuść powietrze nosem. Na końcu wydechu przyciągnij dynamicznie pępek do kręgosłupa, wypuszczając całe pozostałe

KROK 4 Rozluźnij pępek i powtórz. Kontynuuj przyciąganie pępka do kręgosłupa, energicznie wydychając powietrze przez nos. Wdechy same się o siebie zatroszczą, kiedy

Uwaga: ćwiczenia nie powinny wykonywać kobiety w ciąży lub w czasie menstruacji.

Warsztat poprowadziła Diana Poteralska-Łyżnik – coach zdrowia, doula, arteterapeutka, liderka jogi śmiechu, instruktorka gimnastyki słowiańskiej, konsultantka Feng Shui, BaZi i ZeRi.

Dziękujemy za wspólne spotkanie, Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”.

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb