Bądź na bieżąco

Po jasnej stronie mocy- elementarz pozytywnego myślenia

wrzesień
08
Po jasnej stronie mocy- elementarz pozytywnego myślenia
ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (sala teatralna, II piętro)  

Termin: 08.09.2018 (sobota) godzina 13.00- 15.30

Adres: ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (sala teatralna, II piętro)

Koszt: spotkanie będzie bezpłatne dla uczestników dzięki wsparciu ze strony Centrum Kultury Wilanów

Zapisy: Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” +48 571 207 720 lub warsztaty@backup.fundacjabadz.pl oraz sekretariat Centrum Kultury Wilanów. Uwaga, liczba miejsc ograniczona!

Ludzki mózg w naturalny sposób bardziej skupia się na złych doświadczeniach. Jest to efekt ewolucji, dzięki temu przetrwaliśmy jako gatunek. Będąc bardziej czujnymi na niepokojące zdarzenia, mogliśmy w porę reagować na niebezpieczeństwa. Dzisiaj nie musimy każdego dnia walczyć o życie, ale nasz mózg wciąż działa tak samo – każdą negatywną sytuację traktuje jako zagrożenie i „pamięta” ją o wiele dłużej. Szczęśliwie, jest też plastyczny. Koncentracja na tym, co „dobre” jest umiejętnością, którą każdy może nabyć i praktykować na co dzień.

W naszej kulturze pojawiło się wiele mitów w okół pozytywnego myślenia. Większość z nich związanych jest z przekonaniem, że pozytywne myślenie to ignorowanie problemów, lekkoduszny eskapizm czy tworzenie nierealistycznie pozytywnych scenariuszy zdarzeń. Współczesna nauka pomaga zobaczyć i zrozumieć pełniejszy obraz pozytywnego myślenia i jego wpływu na wszystkie aspekty naszego życia. Umiejętność świadomego koncentrowania uwagi na rozwiązaniach i pozytywnych aspektach zdarzeń ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, odporność, poczucie satysfakcji z życia czy pewność siebie.

Od czego jednak zacząć naukę nowych umiejętności? Zapraszamy na warsztat, na którym dowiesz się i poćwiczysz:

– Czym właściwie jest pozytywne myślenie?
– Jaki związek myśli z całym naszym organizmem?
– Jaki ma efekt pozytywne myślenie na nasze zdrowie i codzienne zachowania?
– Dlaczego nasz mózg ma naturalne tendencje do koncentracji na tym, co negatywne? – Od czego zacząć budowanie nawyku pozytywnego myślenia?
– Jak pozostawać „po jasnej stronie mocy” w obliczu kryzysu?
– Jaki długofalowy wpływ ma nawyk pozytywnego myślenia na nasze życie

Warsztat łączy naukową teorię (neuropsychologia, psychologia pozytywna), praktyczne doświadczenia oraz proste narzędzia i ćwiczenia, które pokażą jak pracować na co dzień ze swoim umysłem.

Prowadząca:

Magda Chołyst, Artist in Bloom „Efekty pracy z nawykami pozytywnego myślenia poznałam na własnej skórze. Choć chyba powinnam powiedzieć, na własnym mózgu. Mam za sobą wiele bardzo poważnych kryzysów zdrowotnych związanych z chorobami autoimmunologicznymi i ich nieraz dramatycznymi konsekwencjami. I bardzo dobrze pamiętam, jak, w momencie, kiedy wszystkie terapie zawiodły i w obliczu beznadziei postanowiłam kompletnie zmienić swój sposób myślenia. Cały wysiłek włożyłam w moje nastawienie i koncentrację na tym, co dobre. Brzmi prosto, ale fakt jest taki, że efekt tej pracy przyniósł jeden z najważniejszych przełomów w procesie mojego zdrowienia.” Certyfikowany art coach, edukatorka, założycielka Artist in Bloom. Specjalizuje się w pracy z twórcami różnych dziedzin kultury, którzy szukają sposobów na świadomy rozwój kariery w sektorach kreatywnych oraz nowoczesnych narzędzi na efektywną pracę na co dzień w zgodzie z własnym potencjałem kreatywnym. Współpracowała m. in. z węgierskim HOTs („Outbreakers’ Lab” – mentoringowo-coachingowy obóz dla muzyków), Future Simple, agencją REZO, konferencją Niewidzialny Dizajn, Festiwalem Scriptfiesta, Pracownią Duży Pokój (projekt „Artysta w Kryzysie”), Loco Motion. Jako wykładowca, prowadziła wykłady na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w Collegium Civitas, Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie wykłada w Warszawskiej Szkole Fotografii prowadząc ze studentami polskimi i zagranicznymi pracownię„Zarządzanie Potencjałem Twórczym”. Prowadziła warsztaty m. in. na Festiwalu MENT w Ljubljanie, Budapest Showcase Hub, Międzynarodowych Targach Muzycznych Co Jest Grane, Festiwalu Inne Brzmienia czy Warsaw Music Week. Autorka i badaczka w projekcie „Foto-Komplety”, który skupia się na zdefiniowaniu najważniejszych kompetencji „około-artystycznych” niezbędnych do prosperowania na rynku kultury audiowizualnej.

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb