Wydarzenia

Refleksologia/refleksoterapia

listopad
05
Refleksologia/refleksoterapia
ul. Husarii 32 (Wilanów), Warszawa

Refleksoterapia jest niezwykle skuteczną formą terapii i relaksacji – jedną z podstawowych metod medycyny komplementarnej, u jej podstaw leżą badania naukowe.
Stanowi holistyczną metodę leczenia i wymaga traktowania człowieka jako niepodzielnej całości, obejmującej ciało, umysł i ducha.

Polega na uciskaniu/stymulacji odpowiednich punktów receptorowych i meridianów (kanały energetyczne), które znajdują się na stopach, rękach oraz twarzy . Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała, uciskanie powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu. To nie refleksolog leczy – organizm leczy się sam. Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridiany.
Obszar działania stymulowanych meridianów sięga całego ciała ( np. stymulując stopy aktywujemy merydiany na głowie ), poprzez stosowne stymulacje aktywujemy: układ nerwowy, układ pokarmowy, układ odpornościowy, układ hormonalny do właściwej pracy organizmu jaka była u samego początku.
Na warsztacie przedstawimy podstawy wiedzy teoretycznej oraz ćwiczenia praktyczne – masaże,do zastosowania zawsze i wszędzie przez każdego.

Osoba prowadząca:
mgr Izabela Milczarek – dyplomowana refleksolog, terapeutka pracująca według zasad terapii meridianowej, w oparciu o tradycyjną medycynę chińską (TMC), prowadzi Centrum Refleksoterapii OdNowa.

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb