[Z powodu sytuacji epidemiologicznej spotkanie 18 marca zostało anulowane]
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie otwartej grupy wsparcia Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, które odbędzie się 4 marca, w godz. 17:00 – 19:00. Centrum Szpitalna, ul. Szpitalna 5 lok. 5, 3-cie piętro. Zachęcamy do potwierdzenia obecności u prowadzącej Ewy Tarasewicz: tel. 600 602 774, email: jiun-ewatar@wp.pl
W marcu widzimy się jeszcze 18 marca, w kwietniu 15 i 29 kwietnia.
Przypominamy o możliwości odbycia indywidualnej konsultacji, takie zgłoszenie należy kierować do prowadzącej Ewy Tarasewicz, celem umówienia dogodnego terminu.
***
Na spotkania BądźMy, zapraszamy wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej lub każdej innej choroby przewlekłej oraz członków ich rodzin, przyjaciół, wszystkich poszukujących wsparcia w trudnym momencie w życiu.
Podczas naszych spotkań, w atmosferze szacunku i wzajemnej troski, słuchania i zrozumienia, uczestnicy mogą podzielić się swoimi troskami, obawami. Wysłuchamy jak z podobnymi doświadczeniami radzą sobie inni, nauczymy się przyjmować i dzielić użytecznymi wskazówkami, wiedzą, lekturami, przemyśleniami. Zapraszamy do wspólnego stworzenia przestrzeni, w której będziemy dzielić się tym, co dla nas ważne w naszej codzienności z chorobą, co nas wspiera, czego potrzebujemy. Sięgniemy m.in. po techniki uważności, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z rozbieganym umysłem, pełnym myśli i emocji.
Grupa ma charakter otwarty, nowi członkowie mogą mogli dołączać w trakcie trwania grupy, zapisy na: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl
Zasady, którymi będziemy kierować się w grupie wsparcia BądźMy to: zasada poufności, nie oceniania, nie krytykowania, szacunku i otwartości.
Ewa Tarasewicz – absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Instytutu Ohashiatsu w Stanach Zjednoczonych, a także szkolenia w japońskiej psychologii (autorefleksja Naikan, terapia Mority, praktyka małych kroków Kaizen w ToDo Institute, USA). Uczestniczka wielu warsztatów z psychoterapii i pomocy psychologicznej, w tym warsztatów z pracy z ciałem i pomocy pacjentom onkologicznym.