newsy

Światowa Organizacji Zdrowia daje zielone światło medycynie naturalnej

Dobre wieści płyną z Genewy, 14 maja Światowa Organizacja  Zdrowia (WHO – The World Health Organization), przyjęła deklarację uznającą fitoterapię (leki przygotowane na bazie produktów roślinnych, czyli tak zwaną medycynę naturalną), za medycynę  głównego nurtu.  

Deklaracja WHO oznacza, że fitoterapia jest medycyną głównego nurtu, to nie jest medycyna alternatywna – podkreśla w rozmowie z RMF FM Krzysztof Błecha z Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. 

Fitoterapia powinna być wykładana na wyższych uczelniach, na poziomie akademickim. W Sejmie byli dziś przedstawiciele Ministerstwa Nauki. Być może oni zadziałają i będzie można taką wiedzę naukową uzyskać na uczelniach medycznych, a przez to lekarze będą w stanie lepiej ocenić to, z czym pacjent do nich przychodzi. Obecnie do naszych gabinetów przychodzą pacjenci, którzy mają wątpliwości, czy konkretny surowiec zielarski wywołuje spodziewane efekty. Chcemy, żeby lekarze mieli potrzebną wiedzę, żeby nie musieli wycofywać się. Chcemy, żeby pacjenci byli traktowani przez lekarza holistycznie– dodaje doktor Krzysztof Błecha. 

Specjaliści podkreślają, że obecnie w niektórych uczelniach można uczyć się podstaw fitoterapii w ramach studiów podyplomowych. Chcemy, żeby w tym kierunku zmienił się też standardy nauki studentów dziennych. Chcemy cieszyć się dużą liczbą fitoterapeutów z tytułem lekarza medycyny – dodaje doktor Błecha. 

Źródło: https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-fitoterapia-juz-nie-jest-alternatywna-who-daje-zielone-swiat,nId,2990123#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb