Było

„Tradycyjna Medycyna Chińska” – wykład Teresy Majewskiej, 21 września 2019

„Tradycyjna Medycyna Chińska” – wykład Teresy Majewskiej, 21 września 2019, godz. 11.00 – 13.00, Centrum Kultury Wilanów, ul. Radosna 11, 02-956

Koszt: wstęp wolny / dobrowolna darowizna, podziękowanie za warsztat 20 zł

Zapisy: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl / liczba miejsc ograniczona

Do kogo skierowane jest wydarzenie: dla wszystkich poszukujących informacji na temat diety opartej o Tradycyjną Medycynę Chińską (TMC).

Czego można się dowiedzieć podczas wydarzenia: „Choroby mają wielu ojców i jedną matkę – błędne odżywianie”. Tradycyjna Medycyna Chińska jest spójnym, niezwykle złożonym i logicznym systemem medycznym liczącym ponad 3000 lat. Chiński sposób rozumienia i traktowania ciała jest unikalny. Opiera się na holistycznym podejściu, które za cel ma nie tylko wyleczenie choroby, ale przede wszystkim utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka. Przy całym swym wyrafinowaniu i egzotyce pojęć TMC opiera się na równie solidnych założeniach i podstawach co medycyna konwencjonalna.

Dla zainteresowanych: Światowa Organizacja Zdrowia uznała Tradycyjną Medycynę Chińską za skuteczną metodę leczenia i zapobiegania chorobom. Kluczową rolę w chińskim rozumieniu czym jest medycyna odgrywa profilaktyka ukierunkowana nie tyle na wczesną diagnostykę, ale na zapobieganie chorobom. W dawnych Chinach lekarz był opłacany dopóty, dopóki wszyscy członkowie rodziny, która się opiekował byli zdrowi. Przedmiotem wykładu będzie omówienie podstawowych pojęć TMC dla działań praktycznych skierowanych na zdrowie, dążenie do zmian i do wzbogacenie własnego życia na wielu poziomach. Zostaną wskazane potencjalne aspekty stylu życia, w szczególności odżywianie, wspierające człowieka w utrzymaniu oraz odzyskiwaniu zdrowia. TMC przypisuje 80% siły leczenia diecie. Codzienne posiłki wpływają korzystnie na nasze zdrowie jeśli właściwości pożywienia są zharmonizowane z warunkami, w których żyjemy i działamy. By zadbać o zdrowie potrzebujemy rozeznania własnych potrzeb oraz wiedzy w zakresie odżywiania.

Teresa Majewska – psychodietetyk (SWPS) i dietetyk TCM (Avicenna Institute), członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współpracuję z  Centrum Medycyny Zintegrowanej oraz z  Ośrodkiem Psychoterapii Strefa Zasilania oraz Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Koła PSONI. Blisko 20 lat związana zawodowo z promocją zdrowia, w szczególności z wpływem diety na profilaktykę oraz leczenie chorób cywilizacyjnych: chorób sercowo-naczyniowych, chorób układu oddechowego, otyłości, cukrzycy, chorób onkologicznych, chorób układu pokarmowego, problemów psychologicznych-zaburzeń odżywiania, uzależnień, zaburzeń nastroju, chorób alergicznych. Autorka Modelu optymalizacji stylu życia z uwzględnieniem wartościowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz świadomości.

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb