Bądź na bieżąco

Jesienny warsztat Qigong wspierający płuca – Paweł Raszkiewicz, 10 października

październik
10
Jesienny warsztat Qigong wspierający płuca - Paweł Raszkiewicz
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11, Warszawa

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz  Paweł Raszkiewicz – dyplomowany instruktor Tai Chi oraz Qigong, zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów poświęconych pracy narządów wewnętrznych w kontekście pór roku.

Zaczynamy sesją Qigong wspierającą płuca (jesień), następnie spotkania poświęcone będą nerkom (zima), wątrobie (wiosna) i sercu (lato).

Każdy z warsztatów będzie poświęcony nauce czterech ćwiczeń przypisanych konkretnemu narządowi, odpowiedniej sylaby Qigongu Leczących Dźwięków oraz praktyk pomocniczych.

Zaczynamy od  „Jesienny Qigong wspierający płuca” już 10 października (sobota), godz.11:00-13:00.

Adres: Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11

Koszt: wstęp wolny – liczba dostępnych miejsc 30, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl

Czas trwania pojedynczego warsztatu to 2h.

Wydarzenie skierowane jest  do wszystkich, którzy chcą poznać proste techniki wyrosłe z taoistycznej tradycji Chin, służące lepszemu przygotowaniu organizmu, do przejścia przez określoną porę roku oraz wspomóc funkcjonowanie danego narządu wewnętrznego.

Podczas spotkania dowiemy się: jaki wpływ z punktu widzenia teorii taoistycznych oraz medycyny chińskiej poszczególne pory roku mają na nasz organizm. Jak wykorzystać ich cykliczność do usprawnienia przepływu harmonizującej energii, tak aby zminimalizować potencjalne niebezpieczeństwa związane ze zmianami pogody oraz poprawić funkcjonowanie nadwyrężonych organów wewnętrznych za pomocą prostych do nauczenia ćwiczeń Qigong.

Qigong to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem taoistycznego pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki Qigong, a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.

Zajęcia poprowadzi Paweł Raszkiewicz – dyplomowany instruktor Tai Chi oraz Qigong, który swe uprawnienia zdobywał pod okiem chińskiego mistrza Tsu. Od ponad 10 lat jest jednym z jego „closed door” uczniów, ale studiował również w górach Wudang. Ciągle podróżując pogłębia swą praktykę u boku najznamienitszych nauczycieli, by następnie dzielić się zdobytą wiedzą z własnymi uczniami. Droga Dao www.drogadao.pl

Wykład jest bezpłatny dzięki środkom naszej Fundacji. Z góry dziękujemy za wszelkie darowizny na rzecz Fundacji – każda kwota znaczy dla nas wiele.

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb