Było

Warsztat na oddziale onkologii dziecięcej – „Zamieniamy niezdrowe na zdrowe”.

27.04.2017 w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, na oddziale onkologii dziecięcej, odbył się drugi z serii warsztatów organizowanych przez nas, wspólnie z Fundacją Onkolandia pt. „Zamieniamy niezdrowe na zdrowe”. Warsztat poprowadził niezastąpiony Piotr „Vienio” Więcławski – warszawski raper, kucharz, znany smakosz i kulinarny kreator.

Ideą akcji jest zmiana złych nawyków żywieniowych dzieci będących pacjentami Oddziału Onkologii. Wiemy, jak trudno zrezygnować z pysznych przekąsek, niestety najczęściej ubogich w składniki odżywcze, a wręcz pełnych niezdrowych dodatków, których powinno się unikać  (szczególnie w trakcie leczenia!) – dlatego proponujemy inne rozwiązanie: na każdym spotkaniu uczymy się przygotowywać proste, ulubione przekąski w ich zdrowej wersji! Staramy się zainspirować dzieci i ich rodziców, że to co zdrowe może być tak samo smaczne, jak to co można kupić w dziale „przekąski”.

Tym razem zrobiliśmy EKO CZIPSY Z JARMUŻU I MARCHEWKI z przyprawami oraz CUKIERKI a’la Raffaello z kaszy jaglanej i wegańskiej pasty z migdałów. mniam!

Przepisy raffaello i czipsy >>>

Dzieci wspaniale uczestniczyły w przygotowaniu potraw, rosną z nich zawodowi kucharze!

Dzięki jedzeniu własnoręcznie robionych przekąsek unikamy niezdrowych dodatków np. syntetycznych emulgatorów, wzmacniaczy smaku, zbyt dużej ilości soli czy cukru, który ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie (nie tylko tuczy, zakwasza, czy kradnie z organizmu ważną witaminę B1, ale jest też odpowiedzialny za cukrzycę, arteriosklerozę, osłabienie odporności organizmu i próchnicę, niewskazany absolutnie przy chorobach nowotworowych!). Opierając swoje wyroby na kaszy jaglanej, 100 % kakao, ksylitolu, warzywach czy nierafinowanym oleju kokosowym korzystamy z ich niezwykłych wartości odżywczych, wspomagając tym samym proces leczenia i własne zdrowie.

Po raz kolejny bardzo dziękujemy hurtowni VEGAMARKET za wsparcie nas wspaniałymi , eko , organicznymi , zdrowymi produktami – hiszpańskiej linii AMANDIN i czeskiej NOMINAL, ogromne podziękowania dla zespołu z firmy Sante za niesamowite serce i obsypanie dzieci prezentami. Budujemy super siłę! 🙂

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb