Było

Warsztat na onkologii – Pielęgnacja włosów i skóry głowy, podczas choroby, po przebytej chorobie i w trakcie użytkowania peruk.

Jak się czujemy, w dużym stopniu zależy od tego jak wyglądamy.
To również wpływa na naszą siłę, odporność, energię.
 
22.02 w strefie relaksu Szpitala Onkologicznego w Warszawie, wraz z Fundacją Dobrze że Jesteś, zorganizowaliśmy  wykład poświęcony pielęgnacji włosów, skóry głowy i ciała naturalnymi sposobami.

Spotkanie poprowadziła Dorota Kasiorkiewicz, stylistka na co dzień związana ze studiem Berendowicz-Kublin.

 
Dorota podzieliła się z pacjentami swoją wiedzą na temat tego jak dbać o włosy i skórę głowy, zwłaszcza po zabiegach chemioterapii i radioterapii oraz jak pobudzić osłabione cebulki włosów do odnowy.

Promowane były proste, tanie i domowe sposoby pielęgnacji np. siemię lniane, które po namoczeniu w gorącej wodzie, nałożone na skórę głowy i włosy niezwykle nawilża je i wzmacnia.

Warsztat składał się z dwóch części:

– Wykład na temat wykonywania i użytkowania kosmetyków domowych, omówienie składów kosmetyków komercyjnych

– Część dyskusyjna, w której uczestnicy mogli zadawać pytania na tematy związane z pielęgnacją włosów, skóry głowy, peruk i tresek

„Chcę Ci pokazać, jak wielkie piękno możesz wydobyć z siebie za pomocą najwspanialszej biżuterii jaką są Twoje włosy. Chcę Ci pokazać, jak odzyskać Twoją biżuterię, gdy w trakcie choroby chwilowo ją utraciłaś. W świecie fryzjerstwa znalazłam sposób na połączenie świata chemicznej pielęgnacji i koloryzacji (która wcale nie musi być szkodliwa i nieciekawa, jeżeli dobierana rozważnie i przy pomocy doświadczonego specjalisty) oraz świata natury i ekologii. Współpraca z magazynem Vege zainspirowała mnie do rozszerzenia mojej wiedzy na temat naturalnych składników i sposobów pielęgnacji naszego ciała na zewnątrz i wewnątrz, o których zapominamy, otoczeni kolorowymi etykietami <super produktów> na sklepowych półkach. Doświadczenie nauczyło mnie  jak ważna dla naszego organizmu jest również dieta. Jest to fundament dla całego naszego ciała, także dla włosów. Chętnie dzielę się tą wiedzą ze swoimi klientami, a teraz także Ty będziesz mogła poznać moje wskazówki”

Dorota Kasiorkiewicz.

Bardzo dziękujemy Dorocie za wspaniałe spotkanie i Fundacji Dobrze że Jesteś za współpracę przy organizacji wydarzenia.

 

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb