Było

Warsztaty medytacji Osho – relacja z warsztatu 9.01.2016

„...Warsztaty bardzo mi się podobały. To był mój pierwszy kontakt z medytacją, więc było to zupełnie nowe doświadczenie dla mnie, bardzo inspirujące, zauważalnie oczyszczające i muszę przyznać, że jakoś bardzo pozytywnie ten warsztat mnie nastroił. Moja koleżanka, miała zresztą podobne do moich odczuć. Na pewno spróbuję sama w domu medytacji i na jakieś warsztaty jeszcze się kiedyś wybiorę (…).
Mira – jedna z uczestniczek.

1

9 stycznia 2016 r. już po raz drugi (pierwszy raz w marcu 2015) odbył się warsztat  integrujący ciało, umysł i emocje – warsztat medytacyjny Osho.

 

2

Osho – hinduski filozof i nauczyciel życia, uznawany za jednego z najbardziej wpływowych duchowych mistrzów naszego wieku, uważał, że człowiek nie dzieli się na ciało i umysł, ponieważ te dwa aspekty naszego istnienia są nierozdzielne.

Prowadzący warsztat – Norbert Kulesza – uczeń Osho i założyciel Fundacji Osho w Polsce, ukończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indiach, Holandii i Niemczech, zapoznał uczestników z  unikalnymi technikami medytacyjnymi, które stworzył Osho, a które są oparte na pracy z własnym ciałem, jego akceptacji, na kontakcie z własnymi emocjami, a także na pracy z umysłem, który powinien pozostawać w jedności i z ciałem i z emocjami. To holistyczne podejście było bliskie podejściu do życia Małgosi Braunek, która osobiście poznała Osho i ceniła jego nauki.

3Podczas warsztatu wykorzystane zostały komplementarne techniki medytacji, które pomogły uczestnikom wejść w kontakt z własnym ciałem, z własnymi emocjami, wyciszyć umysł, otworzyć przestrzeń serca oraz zaakceptować siebie i otaczający świat, takim jakim on jest, z tym, co nam przynosi.

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb