Było

Start kampanii „Wczesne wykrycie to życie”. Kup kalendarz i wspieraj profilaktykę chorób!

21 listopada 2017r. w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa pod hasłem Profilaktyka – Innowacje – Życie na której przedstawiciele Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych (PKPO) podkreślali, że dostęp do innowacyjnych metod leczenia nowotworów i opieki nad pacjentem powinien być wspólną troską decydentów, środowisk badawczych, akademickich oraz organizacji pacjentów.

W dyskusji udział wzięli:
prof. nadzw. dr hab. n. med. Tadeusz Jan Pieńkowski – onkolog kliniczny z Radomskiego Centrum Onkologii,
Jerzy Gryglewicz – ekspert w obszarze zdrowia, Uczelnia Łazarskiego,
Szymon Chrostowski – przedstawiciel Europejskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych,
Krystyna Wechmann – prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych,
Beata Ambroziewicz – wiceprezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych,
liderzy organizacji pacjentów onkologicznych oraz Ambasadorzy kampanii „Wczesne wykrycie to życie”.

Spotkanie połączone było z wernisażem inaugurującym kampanię edukacyjną PKPO promującą badania profilaktyczne „Wczesne Wykrycie to Życie”.

W projekcie uczestniczą pacjenci onkologiczni, aktywnie angażujący się w poprawę jakości opieki onkologicznej w Polsce jak i Ambasadorzy kampanii – znane publicznie i lubiane osoby: aktorzy Hanna Śleszyńska, Orina Krajewska, Olga Kalicka, Olga Szomańska, Maria Pawłowska, Wiktoria Gąsiewska, Mieczysław Hryniewicz, Nikodem Rozbicki, dziennikarka Marta Manowska, sportowiec Andrzej Supron oraz wokaliści: piosenkarka gospel Ewa Uryga, raper Vienio, wokalista beatrocker Bartas Szymoniak. Autorem zdjęć do kalendarza jest Michał Gromada. Celem kampanii „Wczesne Wykrycie To Życie” jest uświadomienie Polakom ważności badań profilaktycznych w kierunku chorób nowotworowych i wyrobienie nawyku ich regularnego wykonywania. Z okazji inauguracji kampanii został wydany kalendarz, który przypomina przez cały rok o konieczności badania się. Każda z par Pacjent i Ambasador co miesiąc zachęca do wykonywania badań, które ratują życie. Misją twórców i organizatorów kampanii jest pokazanie, że są sposoby wczesnego wykrywania raka, którego można skutecznie leczyć.

Kalendarz #WczesneWykrycieToŻycie można zamówić mailowo na info@pokop.pl lub osobiście w biurze PKPO w Warszawie.
1 Kalendarz 2018 = darowizna w kwocie 40 zł
Koszt wysyłki wynosi:
15 zł Poczta Polska
18 zł Kurier

Numer konta do wpłat:

Bank BZWBK
Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

W tytule przelewu prosimy o zamieszczenie informacji:

Kalendarz 2018, imię i nazwisko

Zebrane środki zostaną przekazane na organizację bezpłatnych badań profilaktycznych w całej Polsce!

Więcej informacji na temat akcji i tematów poruszanych na konferencji
Dziękujemy za zaproszenie uczestniczenia w konferencji i bycia częścią koalicji – razem możemy więcej.