Historia, misja i główne cele

Historia

Fundacja „Bądź” realizuje testament Małgosi Braunek, która zmarła na nowotwór złośliwy w czerwcu 2014 r. Kiedy na pewnym etapie leczenia medycyna konwencjonalna (trzy operacje, sesje chemioterapii), nie była już w stanie jej pomóc, Małgosia dowiedziała się, że w innych krajach, w tym w sąsiednich Niemczech, od lat stosuje się terapie zintegrowane, łączące nowoczesne osiągnięcia medycyny naukowej z medycyną komplementarną, która leczy nie tylko chore narządy, lecz cały organizm człowieka. Niestety, Małgosi nie było już dane skorzystać z tych metod, ale pozostawiła po sobie swoją ostatnią wolę – utworzenia „centrum informacji i studiów nad holistycznym podejściem w medycynie” i wykorzystania w tym celu funduszy zgromadzonych przez przyjaciół i wielu ludzi dobrej woli na jej leczenie za granicą.

 

Misja

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” wyraża społeczną potrzebę głębokiej reformy medycyny onkologicznej w Polsce, promuje i wspiera zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby, zainspirowane filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Inicjujemy i wspieramy współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka. Dzisiejszy, wysoce niezadowalający stan medycyny onkologicznej i leczenia chorób przewlekłych wynika z braku takiej wiedzy. Podnosimy więc świadomość ludzi chorych, a także środowiska medycznego, na temat profilaktyki chorób onkologicznych i przewlekłych oraz możliwości ich nietoksycznego, holistycznego leczenia.

 

Główne cele

Nadrzędnym celem Fundacji „Bądź” jest reforma medycyny onkologicznej w Polsce, począwszy od profilaktyki, poprzez zintegrowane metody leczenia, po rekonwalescencję i zapobieganie nawrotom choroby. Są one realizowane poprzez stymulację dialogu i współpracy w środowisku medycznym oraz konkretne działania, takie jak tworzenie wiarygodnych źródeł informacji dla pacjentów i lekarzy, organizację różnego typu warsztatów, wydarzeń i akcji edukacyjnych wspierających chorych.

Główną gałęzią działalności fundacji jest edukacja zdrowotna, z zakresu psychologii, duchowości i ciała, rzetelnych, wspierających metod komplementarnych. Są to organizowane przez nas warsztaty, wykłady, akcje edukacyjne. Druga gałąź to wiara – zmiana przekonań i podnoszenie świadomości społecznej o zasadności integralnego podejścia do zdrowia.

 

 

Projekty

Wspierając chorych, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia do tej pory w ramach Fundacji zorganizowaliśmy kilkadziesiąt akcji edukacyjnych z zakresu holistycznego podejścia do zdrowia.

Organizujemy

 • około 20 akcji edukacyjnych w roku / wykłady z zakresu medycyny umysł-ciało, warsztaty cancer coachingu, zastosowania medycyny chińskiej w leczeniu onkologicznym, ajurwedy, jogi śmiechu, refleksoterapii, qigong, naturalnej pielęgnacji skóry głowy po chemioterapii, kosmetologii onkologicznej, jogi relaksacyjnej, czy zdrowego żywienia;
 • wraz z Fundacją Onkolandia cykl warsztatów kulinarnych na oddziale onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka “Zamieniamy niezdrowe na zdrowe” gdzie zapraszamy dzieci z oddziału onkologicznego i ich rodziców by uczyły się że wspierające organizm zdrowe jedzenie może być równie smaczne jak to ulubione, zazwyczaj niezdrowe i obciążające;
 • coroczny Kongres Medycyny Integralnej “Bądź integralny w zdrowiu” w Muzeum Polin w Warszawie / całodniowe wydarzenie dla chorych, ich bliskich i wszystkich zainteresowanych prewencją. Podczas Kongresu poznajemy najwybitniejszych specjalistów w swoich dziedzinach którzy dowodzą że dialog i współpraca pomiędzy nimi jest możliwa;
 • udzielamy informacji na temat wspierających metod w leczeniu onkologicznym na infolinia u Rzecznika Praw Pacjenta w ramach projektu “Łączy nas Pacjent” / raz w miesiącu dyżurujemy na infolinii RPP odpowiadając na pytania pacjentów o bezpieczne wspierające metody leczenia;
 • gromadzimy informacje na temat tego czym jest medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia, szukamy metod, specjalistów, klinik na świecie by dzielić się nimi z wami / budujemy rzetelną bazę informacyjną by służyć pacjentom i osobom zainteresowanym zdrowym trybem życia.

Metod i sposobów dbania o siebie jest wiele. My – zgodnie z naszą filozofią zintegrowanego leczenia- polecamy naturalne, bezpieczne metody wspierania organizmu podczas leczenia na każdym poziomie: fizycznym, psychicznym i duchowym. Dążymy do tego by stać się czołowym propagatorem, największym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji w Polsce na temat aktywnego, holistycznego dbania o swoje zdrowie, medycyny integralnej w profilaktyce i i leczeniu chorób przewlekłych.

Budzimy świadomość.
Inspirujemy do aktywności wobec własnego zdrowia.
Weryfikujemy i udostępniamy rzetelną wiedzę na temat komplementarnych metod leczenia.
Dajemy możliwość poznania różnych systemów medycznych. Zachęcamy do aktywnego dbania o siebie.

W naszej pracy kierujemy się :

 • Szeroką, otwartą wiedzą jako podstawą do rozumienia chorób przewlekłych oraz zintegrowanych metod jej leczenia.
 • Empatią i zrozumieniem dla sytuacji osób chorych i pragnieniem niesienia pomocy.
 • Szacunkiem dla życia w zdrowiu i chorobie oraz dbaniem o jego jakość, bez bólu i cierpienia.
 • Dialogiem oraz zintegrowanym, całościowym podejściem do człowieka i holistycznej koncepcji zdrowia na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym;

Nasze działania dedykujemy:

 • Zmagającym się z chorobami onkologicznymi i przewlekłymi– z poczuciem zagubienia, lęku i bezsilności wobec braku szerszej wiedzy na temat różnych komplementarnych metod wspierania leczenia.
 • Bliskim chorych na raka – z poczuciem niewiedzy, bezradności, potrzebującym pomocy i wsparcia.
 • Środowisku medycznemu – autorytetom, specjalistom i lekarzom pierwszego kontaktu, stawiającym diagnozy, zorientowanym jak dotąd przede wszystkim na klasyczne metody leczenia.
 • Społeczeństwu – nieświadomemu zagrożeń wynikających z obecnych czasów, z prowadzenia niezdrowego stylu życia, niedbającemu o profilaktykę, rzadko badającemu się.
 • Osobom świadomym, zainteresowanym zdrowym stylem życia, chcącym pogłębiać wiedzę z zakresu całościowego, holistycznego dbania o swoje zdrowie, posiadającym wiedzę na temat konieczności profilaktyki, zainteresowanym rozwojem.

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb