Projekty

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” to organizacja działająca od 2015 roku zajmująca się czynnie edukacją zdrowotną. Główną osią działalności jest organizacja warsztatów, wydarzeń i akcji edukacyjnych. Działania kierowane są do osób chorych onkologicznie i przewlekle, ich bliskich, a także do osób zdrowych, zainteresowanych zdrowym trybem życia, prewencją i leczeniem chorób przewlekłych.

Organizujemy:

*blisko 20 akcji edukacyjnych w roku (wykłady z zakresu medycyny umysł – ciało, zdrowego żywienia, warsztaty cancer coachingu, medycyny chińskiej, ajurwedy, jogi śmiechu, refleksoterapii, czy qigong).

*około 6 warsztatów kulinarnych rocznie na oddziale onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka “Zamieniamy niezdrowe na zdrowe”. Ideą akcji organizowanej wspólnie z Fundacją Onkolandia jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci będących pacjentami Oddziału Onkologii. Na każdym spotkaniu uczymy się przygotowywać proste, ulubione przekąski w ich zdrowej wersji! Staramy się zainspirować dzieci i ich rodziców by przekonać ich, że to, co zdrowe, może być tak samo smaczne ja niezdrowe przekąski.

*coroczny Kongres Medycyny Integralnej “Bądź integralny w zdrowiu” w Muzeum Polin w Warszawie (3 lutego 2018 rok, 9 lutego 2019r). Wydarzenie o charakterze wykładowo-warsztatowym dedykowane jest publice około 500 osób. Gościmy uznanych specjalistów z Kraju (m.in. Lek.med. E. Dudzińska, Wojciech Eichelberger, Prof. dr hab. n. med. J. Lubiński, Prof. dr. hab. P. Trzonkowski, Dr hab. n. med. G. Basak) i zagranicy (Dr N Lee Smith, Dr Yair Maimon, Prof. Li Jie) którzy dzielą się swoją wiedzą i świadczą że dialog i porozumienie pomiędzy nimi jest możliwe. Każdemu kongresowi towarzyszy szeroka kampania w mediach (w 2018 około 60, a w 2019 około 70 publikacji na portalach poświęconych zdrowiu, w miesięcznikach i rozgłośniach radiowych), która pomaga nam popularyzować hasła medycyny integralnej i holistycznego dbania o zdrowie!

*w niemal każdą trzecią środę miesiąca godz. 12-15.00 udzielamy informacji na temat metod wspierających w leczeniu onkologicznym na infolinii u Rzecznika Praw Pacjenta w ramach projektu “Łączy nas Pacjent”– infolinii eksperckiej RPP i organizacji pacjentów (TEL. 800-190-590).

*gromadzimy informacje czym jest medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia, szukamy metod, specjalistów, klinik na świecie oferujących integralną opiekę zdrowotną. Weryfikujemy i udostępniamy rzetelną wiedzę na temat komplementarnych metod leczenia. Dajemy możliwość poznania systemów medycznych i inspirujemy do aktywności wobec własnego zdrowia. Skutecznie dzielimy się naszą wiedzą poprzez nasze kanały informacyjne (fb, instagram, www), w mediach m.in. we współpracy z magazynem Sens gdzie co miesiąc Orina Krajewska – Współzałożycielka i Prezes Fundacji w swoim autorskim cyklu “sensowne ścieżki zdrowia” rozmawia z uznanymi specjalistami nt. zdrowia). 19 września 2018 nakładem wydawnictwa Sensus ukazała się bestsellerowa książka autorska Oriny Krajewskiej, prezes Fundacji “Bądź” – “Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź”. Książka jest zbiorem rozmów z wybitnymi specjalistami reprezentującymi różne dziedziny związane ze zdrowiem człowieka. To przewodnik dla tych którzy już dziś chcą zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.