Było

Drugi Kongres Medycyny Integralnej

Bądź integralny w zdrowiu. Prewencja i leczenie chorób przewlekłych.

Medycyna przyszłości

Drugi Kongres

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” już 9 lutego 2019r. organizuje drugi Kongres Medycyny Integralnej „Bądź integralny w zdrowiu. Prewencja i leczenie chorób przewlekłych”. Jako prelegenci wystąpią  eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Izraela oraz Polski, mający na swym koncie liczne badania naukowe i bogate doświadczenia w opiece klinicznej nad pacjentami. Nadrzędnym celem Kongresu jest wyjaśnienie, na czym polega medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia. Program wydarzenia obejmuje najbardziej aktualne tematy związane z medycyną i zintegrowanymi metodami leczenia, prewencją chorób przewlekłych i promocją zdrowia. Całodniowe spotkanie skierowane jest do osób chorych przewlekle i ich bliskich, osób zdrowych, zainteresowanych zapobieganiem  chorobom przewlekłym, studentów uczelni medycznych oraz pracowników placówek medycznych. Kongres rozpocznie się w Centrum Konferencyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie o godzinie 8:30.

 

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” działa na rzecz popularyzacji i rozwoju medycyny integralnej w Polsce. Podejście Fundacji zainspirowane jest filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę przedstawicieli różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie zintegrowanej. Nadrzędnym celem Fundacji „Bądź” jest zachęcanie środowiska lekarzy oraz pacjentów, by na leczenia człowieka patrzeć w sposób holistyczny. Fundacja bierze również  udział w pracach nad reformą medycyny onkologicznej w Polsce, począwszy od profilaktyki, poprzez zintegrowane metody leczenia, po rekonwalescencję i zapobieganie nawrotom choroby.

 

Medycyna integralna to praktyka medyczna mająca na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie. Traktuje człowieka całościowo, uwzględniając – zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce zdrowotnej  – wpływ umysłu, duchowości i emocji na ciało. Potwierdza też znaczenie relacji między lekarzem i pacjentem. Podejście integralne wykorzystuje połączenie najlepszych terapii medycyny konwencjonalnej z rzetelnymi, naukowo zbadanymi metodami niekonwencjonalnymi w celu osiągnięcia optymalnego zdrowia i leczenia. Rozumiejąc, że ciało i umysł są ze sobą połączone, możemy w pełni świadomie wpływać na nasze zdrowie, kompleksowo leczyć i zapobiegać chorobom. Wierzymy, że integralne podejście w medycynie jest przyszłością, a holistyczne podejście do zdrowia powinno być podstawą opieki zdrowotnej. Tak postrzeganą „medycynę przyszłości” uczyniliśmy przewodnim tematem tegorocznego wydarzenia. Dokąd zmierzamy? Jakie zmiany nas czekają? Jak najbardziej efektywnie dbać o swoje zdrowie? Zapraszamy do poszukiwania odpowiedzi na te pytania razem z nami”– mówi Orina Krajewska, prezes Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”.

 

Kongres składa się z trzech części – wykładowej, debaty prelegentów oraz  warsztatów. Spotkanie prelegentów poprowadzi Agnieszka Cegielska, dziennikarka. Część wykładową rozpocznie dr Yair Maimon, uznany specjalista  z Izraela, który wygłosi wykład oparty na przeprowadzonych badaniach klinicznych, pt. „Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń”, przybliżający  zasadność współpracy medycyny konwencjonalnej z Tradycyjną Medycyną Chińską i znaczenie integralnego podejścia do zdrowia. Dr Lee N. Smith ze Stanów Zjednoczonych w wykładzie pt. „Wpływ duchowości na umysł i ciało” nawiąże m.in. do tematu  nadwrażliwości układu nerwowego, stresu (distress, eustress)  czy praktyk zmieniających destrukcyjne nawyki w lepsze samopoczucie. Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski w wykładzie „Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować” przedstawi m.in. ścieżkę rozwoju nowoczesnych terapii – od odkrycia do gotowego leku, mającego zastosowanie w terapiach chorób autoimmunologicznych, nowotworowych i w medycynie regeneracyjnej. Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak w prelekcji „CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?” przybliży temat immunoterapii nowotworów. Druga część kongresu to debata prelegentów, którą  poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna magazynu „Hipoalergiczni”. Kongres zakończy cykl warsztatów. Wśród poruszanych tematów znajdą się czynniki środowiskowe, gdzie wspólnie z dr n. med. Elżbietą Dudzińską omówimy problem zanieczyszczenia powietrza, Małgorzata Jakubczak, wykładowca w The Institute for Mindfulness-Based Approaches, poprowadzi warsztat z zakresu mindfulness, Kasia Bem, nauczycielka jogi i medytacji, RYT 800, nauczy uczestników, jak prawidłowo oddychać oraz zaprezentuje proste metody relaksacji i radzenia sobie ze stresem, natomiast dr Danuta Myłek omówi temat alergii i żywienia.

 

 

PROGRAM KONGRESU:

08:30 – 09:00 Powitalna kawa i rejestracja uczestników

09.00 – 09:30 Otwarcie, Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”

09:30 – 14:15 Wykłady

09:30 – 11:00 Dr Yair Maimon „Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń” (przewidziano tłumaczenie prelekcji)

11:00 – 12:30 Dr N. Lee Smith „Wpływ duchowości na umysł i ciało” (przewidziano tłumaczenie prelekcji)

12:30 – 12:45 Przerwa kawowa

12:45 – 13:30 Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski „Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować?”

13:30 – 14:15 Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak  „CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?”

14:15 – 15:15 Vege lunch (w cenie biletu)

15:15 – 15:45 Koncert zespołu Mantrill „Poczuj siłę mantr”

16:00 – 17:00 Debata prelegentów – prowadząca red. nacz. Żaneta Geltz

17:00 – 18:00 Mini wykłady:

Instytut Mikroekologii „Rola mikrobioty jelitowej w kształtowaniu zdrowia i profilaktyce chorób przewlekłych”

Biolit „Ałtajskie rośliny adaptogenne w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”

Purite „Holistyczne podejście do terapii i pielęgnacji skóry”

 

Sesja warsztatowa:

16:00 – 17:00 Dr n. med. Danuta Myłek „Jak możesz pomóc specjaliście alergologowi w rozpoznaniu i leczeniu Twojej choroby?”

16:00 – 17:00 Małgorzata Jakubczak „Stres – cichy zabójca kontra świecka medytacja mindfulness”

17:15 – 18:15 Dr n. med. Elżbieta Dudzińska „Zdrowie i zanieczyszczenie środowiska – co należy wiedzieć i jak się chronić?”

17:15 – 18:15 Kasia Bem „Oddech to zdrowie”

 

CZĘŚĆ WYKŁADOWA Prelegenci:

 Dr Yair Maimon, „Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń”

Dr Yair Maimon jest znaną na całym świecie postacią z zakresu medycyny integracyjnej i chińskiej, z ponad 30-letnim doświadczeniem klinicznym, akademickim i badawczym w Stanach Zjednoczonych, Europie i Izraelu.

 Yair Maimon integruje komplementarną i zachodnią medycynę na swój unikalny sposób. Łączy szerokie tło stylów TCM z szerokim doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym. Jego nauczanie jest jasne i inspirujące.

Kieruje integracyjnym centrum badawczym w jednym z wiodących szpitali w Izraelu. Opracował specjalny wgląd w diagnostykę i leczenie różnorodnych zaburzeń psychologicznych, autoimmunologicznych i nowotworów, który wywodzi się z głębokiego zrozumienia stosowania chińskiej medycyny w celu złagodzenia cierpienia i promowania leczenia. Opublikował kilka wybitnych artykułów naukowych dotyczących akupunktury i ziołolecznictwa.

Miał zaszczyt studiować osobiście u jednych z najlepszych nauczycieli na całym świecie. Ukończył szkoły w Anglii, Holandii, USA i Chinach. Dr Maimon ćwiczy i szkolił się w zakresie różnych metod medycyny chińskiej, takich jak: „5 elementów”, TCM, Stems and Branches, japońska akupunktura, chińska medycyna ziołolecznicza i badania nad starożytne teksty. Obejmuje to również specjalizację podyplomową w zakresie: pediatrii, ginekologii i onkologii.

Były dziekan i współzałożyciel największego kolażu TCM w Izraelu: „Medi-Cin”. Dyrektor programu medycyny chińskiej dla lekarzy na Uniwersytecie Bar Ilan. Wykładowca psychologii medycznej na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Kierownik komplementarnej jednostki medycyny w szpitalu w Tel Awiwie, zaangażowany w badania i leczenie hospitalizowanych i ambulatoryjnych pacjentów.

Dr Maimon poświęca się leczeniu pacjentów i łagodzeniu ludzkiego cierpienia. Inspiruje się głębokim zrozumieniem chińskiej medycyny. Ma głęboki wgląd w rozumienie bólu i uzdrawiania.

Obecnie Yair Maimon jest dyrektorem Tal Center – Integracyjnego Centrum Badań nad Rakiem, Instytutu Onkologii – Szpitala Sheba; Kierownik Izraelskiego Centrum Badań w Zakresie Medycyny Komplementarnej (NPO). Przewodniczący Międzynarodowego Kongresu Medycyny Chińskiej (ICCM). Kierownik Integracyjnego Centrum Medycznego „Refuot”.

Więcej informacji: https://www.yairmaimon.com 

„Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń”

Medycyna przyszłości w znaczącym stopniu zajmie się zapobieganiem chorobom niż ich leczeniem. Przyszłe leki będą o wiele bardziej spersonalizowane niż teraz. Lekarstwa jutra wykorzystają więcej naturalnych zasobów do leczenia niż obecne, które bazują na odkryciach molekularnych. Zobaczymy więcej kombinacji – współpracy nauki z siłami leczącymi, które już istnieją w naszym ciele, takimi jak układ odpornościowy.

Dla przykładu: medycyna chińska opiera się na profilaktyce i jest prawdopodobnie jednym z najstarszych odłamów medycyny skupionym na jednostce. Ta pradawna – chińska medycyna ma 3000 lat doświadczeń. Dzięki temu doświadczeniu jest uważana za jedną z najlepszych na świecie i przenosi „przyszłość do teraźniejszości”. Bowiem medycyna przyszłości polega nie tylko na wynajdywaniu nowych metod medycznych, ale także na badaniu i przywracaniu dawnych, naturalnych metod.  

W tym wykładzie dr Maimon podzieli się swoim 30-letnim doświadczeniem w łączeniu medycyny chińskiej  z nauką zachodnią. Skupi się na dobrze zbadanej formule LCS101, która wykazała, jak stosować nowatorską naukę i udowodnić, że formuła botaniczna może wzmacniać system immunologiczny, mieć działanie przeciwnowotworowe i może radykalnie zmniejszyć skutki uboczne chemioterapii. LCS101 to dobry przykład przyszłej medycyny zarówno w zakresie poprawy jakości życia, jak i wspomagania powrotu do zdrowia.  Kiedy badamy starożytną chińską medycynę, otrzymujemy nowe dowody na to, co było znane od lat. Dowiadujemy się, jak naturalne siły w przyrodzie i ludzkim ciele mogą być wykorzystywane do leczenia i zapobiegania chorobom. Poznamy również praktyczne wskazówki na temat punktów akupunkturowych przy objawach takich jak nudności, zmęczenie, czy uderzenia gorąca. Dowiemy się także o naturalnych produktach, które można stosować, aby złagodzić skutki uboczne i poprawić jakość życia.

Dr N. Lee Smith, „Wpływ duchowości na umysł i ciało” 

Dr N. Lee Smith, MD, jest dyrektorem Stress Medicine w The Center for MindBody Health w Salt Lake City. Jest internistą z subspecjalnością w zakresie medycyny behawioralnej, która łączy zdrowie psychiczne i fizyczne. Przewodniczył krajowym komitetom programowym w tym obszarze. Założył Klinikę Stress Medicine na Uniwersytecie w Utah, gdzie był Klinicznym Profesorem Medycyny. Wcześniej był dyrektorem medycznym grupy zadaniowej zajmującej się problemami behawioralnymi i stresowymi w szpitalu LDS w Salt Lake City, gdzie był także wiceprzewodniczącym Departamentu Medycyny Wewnętrznej. Był współzałożycielem Instytutu Duchowości i Leczenia w Medycynie. Zainteresowania badawcze dr Smitha koncentrują się na określeniu rodzajów zaburzeń medycznych związanych z lękiem i depresją, przewlekłych problemów bólowych oraz na wpływie na wyniki zdrowotne skutecznego leczenia problemów związanych ze stresem. Jest współautorem powszechnie używanego podręcznika pt. „Zdrowie umysłu i ciała: skutki postaw, emocji i związków” (ang. Mind Body Health: The Effects of Attitudes, Emotions and Mind Body Health: The Effects of Attitudes, Emotions and Relationships (San Francisco, Pearson Higher Ed, 2014-5th Edition), jest także autorem wielu innych artykułów naukowych i  książek.

„Wpływ duchowości na umysł i ciało”

Czy stres psychiczny jest dobry czy zły dla naszego zdrowia? Wszystko zależy od tego, czy jest to dobry rodzaj stresu (zwany eustresem, czyli pozytywnym stresem), czy zły (udręka, niepokój, cierpienie). Życie na ogół składa się z jednego stresora następującego po drugim. Przekształcanie cierpienia w eustres poprawia nasze zdrowie (zdefiniowane przez Światową Organizację Zdrowia jako „dobre samopoczucie: fizyczne, umysłowe, społeczne” i możemy dodać: duchowe.) Każdy z tych czterech rodzajów dobrostanu okazał się mieć znaczący wpływ na siebie nawzajem. Psychiczne cierpienie natomiast silnie wzmaga wiele z naszych najczęstszych, przewlekłych problemów zdrowotnych. Zmiana cierpienia na eustres poprawia zdrowie. Dobre samopoczucie mózgu tworzy dobrostan w większości innych systemów naszego ciała, które jest jednym, zintegrowanym „super-systemem”. 

Niektóre z naszych najczęstszych problemów medycznych (takich jak zbyt duży ból) są bardzo powiązane z nadwrażliwością układu nerwowego, nadmierną reakcją na wszelkiego rodzaju bodźce (ból, narządy wewnętrzne, psychika, odporność). Ta nadwrażliwość układu nerwowego jest w dużej mierze spowodowana przez zakłócenia neurochemiczne silnie wpływające  na nasze myślenie. Przyjrzymy się sposobom myślenia, które powodują choroby oraz takim, które są udowodnione jako sprzyjające zdrowiu. Zbadamy jak z neurologicznego punktu widzenia mamy dwa różne rodzaje umysłu (i jak rożnie każdy z nich wpływa na zdrowie); oraz jak można określić, którego rodzaju umysłu używamy w danym momencie. Omówimy praktyki, które pozwalają szybko zmienić stare, destrukcyjne nawyki myślowe na te, o których nasza wewnętrzna mądrość wie, że przyniosą lepsze samopoczucie (zdrowie). Opiszemy cztery kluczowe zasady mentalne, które są udowodnione jako poprawiające wyniki leczenia i pokażemy techniki, które skutecznie wdrażają te zasady. Fascynujące, że starożytni duchowi mędrcy skupiali się na tych samych zasadach, opisując, jak znaleźć nie tylko ulgę w cierpieniu, ale też jak odnaleźć spokój, odporność i szczęście. Faktycznie, nauka o zdrowiu może być jednym z naszych najlepszych przewodników do wskazania tego co obejmuje zdrowa praktyka duchowa.  
Aby zmniejszyć liczbę chronicznych chorób i kosztów, przyszła medycyna i dbanie o siebie muszą obejmować sprawdzone metody radzenia sobie z tymi kluczowymi problemami.

 

Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski „Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować?”

Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski prowadzi od kilkunastu lat badania nad tolerancją immunologiczną i terapią komórkową w patologii człowieka. Jego grupa opracowała i wdrożyła pierwsze na świecie terapie komórkowe w oparciu o limfocyty T regulatorowe w leczeniu powikłań po przeszczepach szpiku, cukrzycy typu 1 oraz stwardnienia rozsianego. W kręgu jego zainteresowań naukowych jest także rozwój nowoczesnej diagnostyki w transplantologii oraz badania nad nowymi związkami immunosupresyjnymi.

“Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować?”

W mediach codziennie dowiadujemy się o przełomowych odkryciach naukowców, które mają zmienić nasz świat, umożliwić wyleczenie nieuleczalnych chorób i generalnie umożliwić nam wizytę na księżycu już w następny weekend. Tymczasem nawet najbardziej spektakularne odkrycia wymagają często lat pracy aby zweryfikować ich prawdziwość, sprawdzić bezpieczeństwo ich stosowania i opracować sposób ich udostępnienia każdemu z nas.

Szczególnie w przypadku chorób nieuleczalnych istnieje duża presja, aby odkrycia naukowe były szybko implementowane jako nowe leki i nowe sposoby terapii. W wykładzie na przykładach przedstawimy ścieżkę rozwoju nowoczesnych terapii od odkrycia do gotowego leku w terapiach chorób autoimmunologicznych, nowotworowych, w medycynie regeneracyjnej. Spróbujemy wyjaśnić dlaczego rozwój nowoczesnego leku trwa tak długo, dlaczego kosztuje tak drogo i czy rzeczywiście musi tyle kosztować.

 

Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak,  „CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?”

Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak – kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył w 2003r. z wyróżnieniem Warszawski Uniwersytet Medyczny. Początkowo związany z Zakładem Immunologii, Centrum Biostruktury, w 2005 r. obronił tezę doktorską dotyczącą immunoterapii czerniaka za pomocą interleukiny 15 i szczepionek z modyfikowanych genetycznie komórek nowotworowych (z wyróżnieniem).  Od 2005r. zatrudniony w Katedrze i Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Odbył dwa staże podoktorskie w Temple University w Filadelfii (USA, 2003r.) oraz w University of California, San Diego (w latach: 2007-2008). Specjalista chorób wewnętrznych (od 2011r.), hematologii (od 2014r.) oraz transplantologii klinicznej (od 2017r.). Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (Start) oraz stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców. Członek Rady Młodych Naukowców przy MNiSW (w latach: 2012-2013). Członek Europejskiego Towarzystwa ds. Przeszczepiania Krwi i Szpiku (EBMT, od 2008r.), od 2012r. sekretarz a od 2017r. przewodniczący Grupy Roboczej ds. Powikłań po Transplantacji tego towarzystwa. W 2012r uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie badań dotyczących mobilizacji macierzystych komórek krwiotwórczych. Stypendysta programu MNiSW pt. “Top 500 Innovators” w Cambridge i Oksfordzie (UK, 07-09.2015r.) oraz szkoleń SIMS (NCBiR) w zakresie komercjalizacji oraz zarządzania badaniami naukowymi. Obecnie klinicznie i naukowo związany z zagadnieniami transplantacji komórek krwiotwórczych, zwłaszcza powikłaniami tego zabiegu. Autor kilkudziesięciu publikacji oryginalnych oraz rozdziałów książek. [źródło hematonokologia.pl ]

CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?

Immunoterapia nowotworów jest już obecnie uznaną i powszechnie stosowaną strategią leczniczą. Pierwsze dziesięciolecie XXI wieku to z pewnością era terapii za pomocą przeciwciał monoklonalnych, za to w obecnym dochodzą do głosu nowe immunoterapie komórkowe. Z jednej strony, nieoczekiwany sukces święcą tzw. inhibitory immunologicznego punktu kontrolnego – leki które niejako zdejmują hamulce z układu odpornościowego, hamowanego aktywnie przez proces nowotworowy. Z drugiej, do walki wkroczyła zaawansowana inżynieria genetyczna pozwalająca poza organizmem zmienić ogłuszone, nieaktywne komórki układu odpornościowego w żywe leki – komórki aktywnie poszukujące i niszczące nowotwór, nawet 1000x namnażające się w organizmie. Dzieje się tak dzięki wprowadzeniu do nich sztucznego, tzw. chimerycznego receptora CAR, dzięki któremu limfocyty rozpoznają nowotwór. Strategia ta coraz powszechniej stosowana w krajach zachodu i w Chinach napotyka jednak szereg barier, głównie finansową oraz technologiczną.

 

 

CZĘŚĆ WARSZTATOWA:

Dr n. med. Danuta Myłek „Jak możesz pomóc specjaliście alergologowi w rozpoznaniu i leczeniu Twojej choroby?”

Dr n. med.  Danuta Myłek w 1995 została uznana przez zarząd profesorski  członkiem naukowym American College of Allergy,  Asthma and Immunology za wkład w rozwój alergologii  światowej. Jako członek założyciel Polskiego Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią   brała czynny udział w przywróceniu karmienia piersią i popularyzacji korzyści wynikających  z karmienia piersią. Stypendystka Uniwersytetu  Medycznego w Helsinkach ( 1987) i  Miami( 1993).  

Przez 50 lat pracowała  w Stalowej Woli w utworzonej przez nią  przychodni alergologicznej. Przez 10 lat była konsultantem  wojewódzkim ds. alergologii w Województwie Podkarpackim.

Od 3 lat   w stałej współpracy   Dzień dobry TVN jako ekspert  w programie NATURALNIE ( o wpływie  jedzenia na utrzymanie lub odzyskanie zdrowia).

Od września 2018  roku działalność alergologiczną kontynuuje  w Prywatnym Gabinecie Alergologicznym PROGRES  w dzielnicy Wilanów (Warszawa).

Autorka ośmiu książek o  alergii i jej zapobieganiu, ostatnie  dwie są dostępne w sprzedaży („ Od lekarza do kucharza”- o błędach , które  popełniamy codziennie w kuchni i ich przełożeniu na zdrowie i chorobę wraz z przepisami kulinarnymi   (2014) i  wydanej we wrześniu 2018 „ Oswoić alergie”.

Jak możesz pomóc specjaliście alergologowi w rozpoznaniu i leczeniu Twojej  choroby?

  1. Najważniejsza część diagnostyki – WYWIAD

Musisz odpowiedzieć lekarzowi na szereg pytań, które dają mu obraz twojej choroby (początek, okoliczności, przebieg, czas trwania choroby od dzieciństwa, karmienie piersią, o  domu i pracy, stresach, wywiad rodzinny do trzeciego pokolenia). Bez tego nie ma dalszego  ciągu.

  1. Przynieś wszystkie dotychczasowe badania odnoście WSZYSTKICH chorób (analiza dokumentacji i plan diagnostyczny)
  2. Lekarz zleca, wykonuje badania i je INTERPRETUJE – wyniki to tylko zadrukowany papier (testy punktowe, testy punktowe natywne, swoiste IgE, IgE rekombinowane – pokazują co wywołuje alergię, MRT- pokazuje, które pokarmy wyzwalają mediatory zapalenia, ewentualnie badania genetyczne, wskazujące który pokarm jest dla ciebie, a który nie, nawet jeśli nie wywołuje ani alergii ani nadwrażliwości, testy płatkowe – dla wykluczenia lub potwierdzenia alergii kontaktowej)
  3. Lekarz zleca Ci przeprowadzenie drobiazgowego zapisu tego co jesz (dokładny skład) przez 6 kolejnych dni. Im bardziej dokładny rejestr – tym więcej informacji od lekarza.
  4. Lekarz zleca terapię farmakologiczną, sposób żywienia, stosowanie ruchu i szereg innych porad dotyczących stylu życia.

 

Kasia Bem, „Oddech to zdrowie”

Kasia Bem, nauczycielka jogi i medytacji, RYT 800. Posiada zaszczytny tytuł Master of Yoga. Od lat prowadzi autorskie warsztaty i programy wyjazdowe, m.in.: Happy Detoks, Potęga ciszy, Joga twarzy. Aktywnie propaguje zrównoważony styl życia. Na stałe pisze dla magazynów Joga, Uroda Życia  oraz występuje w innych mediach jako ekspert. Jest autorką bestsellerów: „Happy Detoks”, „Happy Uroda”, „Happy Joga”.
Więcej: www.kasiabem.com

Warszat „Oddech to zdrowie”, czas trwania: 60 minut
Wszyscy oddychamy, ale mało kto potrafi oddychać prawidłowo. A oddech to najłatwiej dostępne lekarstwo, które poprawia zdrowie fizyczne, mentalne i emocjonalne. W trakcie warsztatu nauczysz się prawidłowo oddychać oraz poznasz proste metody relaksu i radzenia sobie ze stresem.

W programie min.:
1. Teoria oddechu: jak działa na ciało, umysł i emocje  
2. Nauka prawidłowego oddechu
3. Proste techniki relaksu
4. Medytacja

Wpływy ze sprzedaży biletów oraz honorarium prowadzącej zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”.

 

Dr n.med, lek.med. integralnej Elżbieta Dudzińska, „Zdrowie i zanieczyszczenie środowiska – co należy wiedzieć i jak się chronić?”

Dr n.med, lek.med. integralnej Elżbieta Dudzińska  uzyskała tytuł doktora na Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz dyplom w zakresie medycyny integralnej na Uniwersytecie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne kursy i szkolenia dla trenerów oraz zdobyła certyfikaty  w Instytucie Medycyny Behawioralnej: Center for Mindfulness  in  Medicine  przy University of Massachusetts Medical School w Stanach Zjednoczonych (certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu ). Od dwunastu lat zajmuje się również działalnością edukacyjną w obszarze zdrowia i prewencji chorób. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu możliwości umysłu, stresu i technik redukcji stresu, zdrowia, stylu życia i diety, snu (m.in. „Jak sobie radzić ze stresem”, „Styl życia i jego wpływ na zdrowie”, „Jesteś tym co jesz”, „Jesteś tym co myślisz”, „Ciało i umysł nierozłączna para. Wpływ umysłu na nasze życie i zdrowie”, „Jak sobie radzić ze stresem i wypaleniem zawodowym”, „Komunikacja z pacjentem”, „Zdrowy sen, jako niego zadbać”, „Odporność organizmu, co ją determinuje”).

„Zdrowie i zanieczyszczenie środowiska – co należy wiedzieć i jak się chronić?”

  • Zależność między zdrowiem a stanem środowiska
  • Smog informacyjny – ignorować, panikować czy wybrać mądrą adaptację?
  • Zanieczyszczenie wody, powietrza i ziemi
  • ABC z toksykologii
  • Gdzie i na jakie substancje toksyczne jesteśmy narażeni w życiu codziennym
  • Jak unikać i łagodzić ekspozycję
  • Kryteria określające poziom zanieczyszczenia powietrza
  • Krótko i długofalowe konsekwencje oddychania zanieczyszczonym powietrzem
  • Powietrze na zewnątrz- jak się chronić
  • Powietrze w pomieszczeniach – co determinuje jego jakość; praktyczne wskazówki
  • Substancje szkodliwe wytwarzane przez człowieka
  • Plastiki, pestycydy, opóźniacze zapalania
  • Kroki prewencyjne w zasięgu ręki
  • Zanieczyszczenie wody – problem globalny i indywidualny
  • Co się bada określając jakość wody
  • Co można znaleźć w wodzie i czego się obawiać
  • Woda z kranu, z plastiku, filtrowana, źródlana – jaką wodę pić
  • Jak nie zwariować w gąszczu informacji i „wykroić” dla siebie mały kawałek względnie zdrowego środowiska

 

Małgorzata Jakubczak, „Stres – cichy zabójca kontra świecka medytacja mindfulness”

Małgorzata Jakubczak, pedagog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego z 1984 roku, specjalistka w dziedzinie rozwijania  umiejętności psychospołecznych osób dorosłych.

Od 2012 roku prowadzi Fundację  Polski Instytut Mindfulness POLIM, której misją jest upowszechnianie w Polsce Mindfulness i szerokiego spectrum jej zastosowań w profilaktyce i promocji zdrowia, edukacji i wielu innych obszarach życia społecznego.

Jako jedyna organizacja w kraju POLIM prowadzi Studium Nauczycielskie MBSR, przygotowujące certyfikowanych specjalistów do realizacji programu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami kodeksu etycznego nauczyciela MBSR.

Małgorzata Jakubczak jest wykładowczynią w The Institute for Mindfulness-Based Approaches oraz mentorką i superwizorką polskich nauczycieli MBSR. Napisała książkę „Rozwijanie uważności na co dzień”, wydaną w 2010 roku.

Stres – cichy zabójca kontra świecka medytacja mindfulness celem warsztatu jest zapoznanie Uczestników z prozdrowotnymi efektami medytacji mindfulness. Oprócz podstawowej wiedzy o najnowszych badaniach naukowych w tym obszarze będą oni mieli okazję poznać podstawowe techniki treningu mindfulness, niwelujące skutki psychosomatyczne stresu stosowane w programie Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) jak również w innych kontekstach zdrowotnych takich jak praca z bólem fizycznym i towarzyszącą mu reakcją emocjonalną.

Podczas spotkania Prowadząca zaprosi Uczestników do medytacji mindfulness ukierunkowanych na kontakt z ciałem takich jak: obserwacja oddechu, skanowanie ciała, elementy uważnego ruchu, ćwiczenia ze zmysłami. Ponadto zasmakują obserwacji aktywności umysłu podczas medytacji siedzącej. Odbędzie się również krótka sesja pytań i odpowiedzi.

 

KONCERT zespołu Mantrill  „Poczuj siłę mantr”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Muzyka Mantrill to połączenie tradycji Wschodu z nowoczesnym, elektronicznym brzmieniem. To muzyka dla duszy na wysokim poziomie artystycznym. Mantry z repertuaru zespołu pochodzą w większości z tradycji jogi kundalini. 
 
Zespół Mantrill tworzą:

Olga Komorowska-Jóźwicka – śpiew
Dorota Bladowska-Bambot – śpiew
Joanna Kołodziejska – śpiew
Radosław Kupis – instrumenty klawiszowe
Paweł Derentowicz – gitary
Kajetan Ky-tech Strzelczyk – instrumenty elektroniczne i perkusyjne

 
Mantry to wibracje dźwięków oczyszczające duszę i uzdrawiające ciało. Można porównać je do instrumentu strojącego. Dzięki ich rytmicznemu powtarzaniu dostrajamy się do odpowiedniej częstotliwości, uzyskując efekt odbudowy szeroko pojętego zdrowia.

Posłuchaj i doświadcz wibracji muzyki Mantrill! https://youtu.be/GR7R-eymaBg 
 
 
 

MINI WYKŁADY:

  • Instytut Mikroekologii „Rola mikrobioty jelitowej w kształtowaniu zdrowia i profilaktyce chorób przewlekłych”
  • Biolit „Ałtajskie rośliny adaptogenne w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”
  • Purite „Holistyczne podejście do terapii i pielęgnacji skóry”

 

OPŁATY :

Uczestnicy mogą zgłosić udział w samych wykładach, wykładach i warsztacie, bądź samym warsztacie.

WYKŁADY

  • Dr Yair Maimon „Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń” (przewidziano tłumaczenie prelekcji)                       
  • Dr N. Lee Smith „Wpływ duchowości na umysł i ciało” (przewidziano tłumaczenie prelekcji)                                                         
  • Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski „Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować”
  • Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak  „CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?”

Cena za udział w 4 wykładach (cały blok wykładów oraz Vege lunch): 140 zł 

 

WYKŁADY i 1 WARSZTAT do wyboru (Debata, Stres, Alergie, Joga, Mindfulness)     

Wykłady:

  • Dr Yair Maimon „Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń” (przewidziano tłumaczenie prelekcji)   
  • Dr N. Lee Smith „Wpływ duchowości na umysł i ciało” (przewidziano tłumaczenie prelekcji)                                                              
  • Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski „Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować”
  • Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak  „CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?”

Warsztat do wyboru:

  • Dr n. med. Danuta Myłek  „Jak możesz pomóc specjaliście alergologowi w rozpoznaniu i leczeniu Twojej choroby”
  • Małgorzata Jakubczak „Stres – cichy zabójca kontra świecka medytacja mindfulness”
  • Dr n. med. Elżbieta Dudzińska „Czynniki środowiskowe. Smog, elektrosmog”
  • Kasia Bem „Oddech to zdrowie”

Cena za udział w 4 wykładach, 1 warsztacie oraz Vege lunch: 190 zł 

Udział w 1 warsztacie: 100 zł 

Zwrot biletu będzie możliwy do dn. 5.02.2019

II Kongres „Bądź integralny w zdrowiu. Medycyna przyszłości” odbędzie się  9 lutego 2019r. w godz. 8:30-18:15 w Centrum Konferencyjnym Muzeum POLIN w Warszawie, przy ul. Anielewicza 6.                                                                                                              

Wpływy ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”.

Informacja prasowa – Kongres – Bądź integralny w zdrowiu

 

 

Patronat medialny:

           

     

       

       

  

 

  

 

 

   

 

 

               

 

 

 

 

 

 

 

Patronat:

 

Partner:

 

 

 

 

 

Współpraca:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” wyraża szczególne podziękowanie dla honorowych sponsorów Kongresu- Katarzyny Lepy, współorganizatorki wydarzenia oraz Macieja Pobóg-Radałowicza, którzy zaangażowali się w organizację Kongresu fizycznie i partnersko sponsorując torby uczestnikom.

 

Rejestracja i zapisy uczestników: www.evenea.pl

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb