będzie

Grupa wsparcia BądźMy w nowej formule. Start zapisów

marzec
Grupa wsparcia Fundacji "Bądź"- BądźMy I marzec - kwiecień - maj - czerwiec

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” zaprasza wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej, choroby przewlekłej oraz członków ich rodzin, przyjaciół do dołączenia do fundacyjnej grupy wsparcia – BądźMy.

Zapisy: kontakt@backup.fundacjabadz.pl

Grupę poprowadzą w duecie prowadzące fundacyjnych konsultacji psychologicznych: Magdalena Powalska-Bąk i Klaudia Klimala.

RAMY CZASOWE

• od marzec – kwiecień – maj – czerwiec,
  • co druga środa miesiąca,
  • korzystamy z prostego, komunikatora internetowego, każdy zapisany uczestnik otrzyma bezpłatny link do spotkania.

terminy:

• MARZEC: 02, 16, 30
  • KWIECIEŃ: 13, 27
  • MAJ: 11, 25
  • CZERWIEC 8, 22
  • godziny: 19:30-21:00

FORMUŁA GRUPY WSPARCIA:

• cykl 9 spotkań,
  • grupa otwarta,
  • maksymalna liczba uczestników: 15,
  • dla osób w kryzysie choroby nowotworowej oraz bliskich,
  • na każdym spotkaniu poruszamy jeden obszar tematyczny.

STRUKTURA CZASOWA KAŻDEGO SPOTKANIA:

• zasady grupy / kontrakt – 5 min,
  • runda początkowa (pytanie/ćwiczenie wprowadzające z nawiązaniem kontekstowym do tematu) – 25 min,
  • temat przewodni (wprowadzenie teoretyczne + ćwiczenia w grupach + omówienie) – 45 min,
  • runda zamykająca – 15 min.

PROPONOWANE ZAGADNIENIA / OBSZARY

• Potrzeby / wyrażanie potrzeb w chorobie jako forma dbania o siebie / mówienie w ja / komunikacja wprost / o granicach i nie /słuchanie i słyszenie / szczerość i troska,
  • Przekonania / (nie)zdrowe myśli / po co nam wyobraźnia / przekonania jako źródło emocji / 5 pytań zdrowego myślenia,
  • Uczucia / czuć a mówić o emocjach / wyrażanie uczuć,
  • Ciało / mapa emocji w ciele / kontakt z ciałem / oparcie w sobie,
  • Lęk / po co nam lęk/ niejedno imię lęku, czyli o lęku w różnych fazach choroby,
  • Trudne emocje / smutek / żal / rozładowanie emocji / praca z pożegnaniem / depresja albo ekspresja,
  • Trudne emocje / złość / co daje nam złość / wsparcie w przeżywaniu / odreagowanie,
  • Współczucie / empatia innych/ współczucie sobie / obecność / uważność,
  • Nadzieja / między beznadzieją a nadzieją / poczucie bezpieczeństwa / wdzięczność.

Magdalena Powalska-Bąk – od 9 lat pasjonatka Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga, od 2020 roku współprowadząca Poznańską Grupę Empatyczną, certyfikowana mediatorka w nurcie Porozumienia Bez Przemocy, ukończyła kursy dla profesjonalistów w zakresie pomocy terapeutycznej w nurcie Systemu Wewnętrznej Rodziny Richarda Schwartza. Obecnie jest w procesie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Pracuje w NGO, pomagając organizować pomoc humanitarną. Pasjonatka podróżowania i spotkań i spotkań z ludźmi, uwielbia się wspinać. Mama 3 prawie już dorosłych dzieci.

Klaudia Klimala – specjalista w zarządzaniu i komunikacji zarówno interpersonalnej jak i w organizacjach. Obecnie jest w procesie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Absolwentka Uniwersytetu im. Ludwika Maksymiliana w Monachium na kierunkach: Germanistyka Transnacjonalna /Komunikacja międzykulturowa, Filologia Portugalska, Filozofia. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Psychologii Przywództwa / studium post MBA.

Klaudia korzysta ze wszelkich doświadczeń osobistych i zawodowych. Najważniejszymi są dla niej psychoterapeutyczne szkolenie zawodowe, treningi interpersonalne oraz liczne warsztaty rozwojowe. W pomocy psychologicznej czerpie również ze współpracy z fundacjami i organizacjami NGO w Polsce i za granicą współtworząc programy i kampanie CSR oraz udzielając wsparcia osobom w kryzysie bezdomności w Brazylii czy w ośrodkach dla uchodźców w Niemczech.