Było

Jak przynieść ulgę ciału? – alternatywne metody pracy z ciałem: Terapia Blizn wg metody ScarWork™ oraz Rolfing®, 26 października 2019

„Jak przynieść ulgę ciału? – alternatywne metody pracy z ciałem: Terapia Blizn wg metody ScarWork™ oraz Rolfing®” – warsztat Anny Świeckiej – Głowackiej, 26 października 2019, godz. 11.00 – 13.00, Centrum Kultury Wilanów, ul. Radosna 11, 02-956

Koszt: wstęp wolny / dobrowolna darowizna, podziękowanie za warsztat 20 zł

Zapisy: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl / liczba miejsc ograniczona

Do kogo skierowane jest wydarzenie: warsztat skierowany jest do osób, które mają za sobą przebytą operację chirurgiczną oraz tych które odczuwają chroniczny ból.

Czego można się dowiedzieć podczas wydarzenia: bez względu na źródło pochodzenia bólu jest to doświadczenie dewastujące jakość życia cierpiącego człowieka. Przedstawione podczas warsztatów podejście reprezentuje niemedyczny i niefarmakologiczny sposób radzenia sobie z bólem, ale także z sztywnością i napięciem wynikającymi z przebytej operacji lub wypadku.

Warsztat podzielony będzie na dwie części. Pierwsza część będzie dotyczyła omówienia terapii blizn ScarWork™ – metody pracy z bliznami pooperacyjnymi lub po chemioterapii. Wyjaśnieniem jak działa dotyk terapeuty w oparciu o zebrane dane naukowe oraz jakie przynosi korzyści i czego można się spodziewać. Druga część warsztatu będzie wprowadzeniem do omówienia Rolfingu® – holistycznej, manualnej metody pracy z ciałem koncentrującej się na tkance powięziowej, której celem jest uwolnienie głęboko zakorzenionych napięć oraz bólu.

Anna Świecka – Głowacka – jestem terapeutką Integracji Strukturalnej, znanej też jako Rolfing®.  Zajmuję się również terapią blizn wg metody ScarWork™. Z wykształcenia jestem socjologiem i menadżerem, ale w trakcie własnych zmagań ze zdrowiem i poszukiwania równowagi w życiu odkryłam Rolfing, który stał się moją pasją i powołaniem. Interesuje mnie holistyczne podejście do zdrowia człowieka, umożliwiające życie w poczuciu równowagi między ciałem, umysłem i duchem. Dlatego chcę pomóc ludziom w utrzymaniu ich dobrostanu poprzez poszerzenie świadomości ciała i umysłu w trakcie terapeutycznej pracy z ciałem, uwalniającej od napięć, bólu, niezdrowych wzorców postawy, uwięzionych przez traumę emocji. Jestem absolwentką szkoły European Rolfing® Association w Monachium, filii Rolf® Institute w Boulder, USA. Ukończyłam warsztat wprowadzający do pracy z traumą wg psychofizjologicznej metody leczenia objawów traumy i łagodzenia chronicznego stresu – Somatic Experiencing®(SE).