archiwum wydarzeń

Ajurweda – medycyna starożytnych Indii i jej podejście do choroby nowotworowej

październik
Ajurweda - medycyna starożytnych Indii i jej podejście do choroby nowotworowej
ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (galeria, III piętro)

Termin: 13 października 2018 (sobota) godz. 11.00.

Adres: ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (galeria, III piętro).

Koszt: warsztat będzie bezpłatny dla uczestników dzięki wsparciu ze strony Centrum Kultury Wilanów

Zapisy: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl. Uwaga, liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy serdecznie na wykład o naturalnej medycynie Indii – Ajurwedzie – „Ajurweda – medycyna starożytnych Indii i jej podejście do choroby nowotworowej”.

Wszyscy ludzie jesteśmy tacy sami, mamy podobne potrzeby i marzenia. Jednak zdajemy się posiadać fundamentalne różnice. Jeden zawsze otwiera okno, inny marznie. Ktoś inny z kolei je mało a tyje, a drugi nie szczędzi sobie posiłków, a mimo to przybyć na wadze się mu nie udaje. To tylko dwa – pierwsze z brzegu – wyznaczniki naszej różnorodności.

Ajurweda – pochodząca z Indii najstarsza nauka o zdrowiu – mówi, że jesteśmy mieszanką żywiołów i właściwe ich określenie jet niezbędne do zdrowego, harmonijnego i długiego życia.
Rzadko jest tak, że coś jest dobre dla wszystkich. Dlatego tym bardziej poznaj swoja naturę, naucz się rozpoznawać swoją konstrukcję psychofizyczną i to, co w chodzi skład w odpowiedniej dla niej diety. Dzięki tej wiedzy dowiesz się także jakie aktywności są bardziej wskazane, jaka jest odpowiednia ilość snu dla twojego organizmu, a nawet jakie kolory, czy rodzaj muzyki byłyby korzystne dla dobrego samopoczucia i zdrowia.

Pomimo tego, że ajurweda pochodzi z Indii, daje dokładne podpowiedzi co robić, by zachować zdrowie i dobrą formę w każdych warunkach geograficznych. Czasami mała zmiana w stylu życia, czy żywieniu daje wielkie rezultaty. Dowiedz się, co to znaczy żyć po ajurwedyjsku i jaką stosować profilaktykę, by długo cieszyć się zdrowiem.

Wykład poprowadzi Przemek Wardejn, konsultant ajurwedyjski, nauczyciel medytacji, trener personalny. Przemek zajmuje się ajurwedą od prawie dwudziestu lat, był wieloletnim tłumaczem konsultacji lekarzy ajurwedyjskich w Polsce i Indiach, ukończył Instytut Ajurwedyjski Ayuskama w Rishikesh w Indiach, a także odwiedził wiele klinik i ośrodków ajurwedyjskich w Indiach, Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Przemek jest entuzjastą zdrowego stylu życia i sposobów wdrażania pozytywnych nawyków.