Było

Aromaterapia – naturalna domowa apteczka – wykład Magdaleny Lewandowskiej, 5 października 2019

„Aromaterapia – naturalna domowa apteczka” – wykład Magdaleny Lewandowskiej, 5 października 2019, godz. 11.00 – 13.00, Centrum Kultury Wilanów, ul. Radosna 11, 02-956

Koszt: wstęp wolny / dobrowolna darowizna, podziękowanie za warsztat 20 zł

Zapisy: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl / liczba miejsc ograniczona

Do kogo skierowane jest wydarzenie: warsztat skierowany do wszystkich chcących poznać prozdrowotne właściwości olejków eterycznych  i naturalne metody wspierania zdrowia dzięki ich użyciu.

Czego można się dowiedzieć podczas wydarzenia: podczas spotkania dowiecie się jak pozyskiwane są olejki z roślin, jak można je bezpiecznie stosować w różnych grupach wiekowych, oraz na co zwracać uwagę podczas wyboru olejków, aby spełniały swoje terapeutyczne działanie. Warsztat będzie podzielony na dwie części. Podczas pierwszej omówione zostanie 10 podstawowych olejków z domowej apteczki, którymi możemy sobie pomóc podczas przeziębienia, gorączki, bólu głowy czy stawów, kataru, alergii, poparzenia, niestrawności itp. Druga część poświęcona będzie aromaterapii emocjonalnej, czyli mieszankom olejków używanych celem uspokojenia, wycieszenia, radzenia sobie z trudnymi emocjami, takimi jak gniew, złość, trudność wybaczenia czy apatia.

Dla zainteresowanych: olejki eteryczne to naturalne substancje produkowane przez rośliny celem ochrony przed bakteriami, wirusami, pasożytami itp. Od tysięcy lat wykorzystywane są w medycynie ludowej celem wspierania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Magdalena Lewandowska – dietetyk TCM, refleksolog i aromaterapeuta, dyplomowana instruktorka jogi śmiechu. Założycielka Centrum Aromaterapii Lavendula. Od lat nieustannie zafascynowana naturalnymi metodami leczenia oraz wpływem umysłu na ciało człowieka.
Absolwentka studiów: Poradnictwo dietetyczne, Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Uczestniczka programów szkoleniowych z zakresu żywienia człowieka, aromaterapii i psychologii, m.in.: Systemowe podejście w odwracaniu epidemii chorób przewlekłych ( The Institute for Functional Medicine, USA), Wprowadzenie do Dietetyki Funkcjonalnej (The Institute for Functional Medicine, USA), Żywienie dzieci (Stanford University School of Medicine, USA), Żywienie, zdrowie i styl życia (Vanderbilt University School of Medicine, USA), Jelita i mikroflora (University of Colorado, USA), Psychologia pozytywna (University of North Carolina at Chapel Hill, USA), Dietetyka według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (Centrum Sztuk Zdrowonych, Warszawa), Aromaterapia Kliniczna ( Earl E. Bakken Center for Spitituality and Healing, University of Minnesota, USA), Guided Imagery (Earl E. Bakken Center for Spitituality and Healing, University of Minnesota, USA) i wiele innych.