Bądź na bieżąco

Bądź w Kazimierzu! Pokój i Moc. Fundacyjne wyjazdowe warsztaty z Przemkiem Wardejnem 27-30.01.2022

styczeń
27
Bądź w Kazimierzu! Pokój i Moc. Fundacyjne wyjazdowe warsztaty z Przemkiem Wardejnem w styczniu

Bądź w Kazimierzu! Pokój i Moc. Zapisz się na styczniowe, wyjazdowe warsztaty Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” (27-30 stycznia) z Przemkiem Wardejnem!

  • Zgłoszenia i pytania pod adresem: kontakt@backup.fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720.

Chociaż staramy się żyć uważnie, jeść powoli, do pracy jeździć na rowerze, mieć czas dla przyjaciół, a wieczorem jeszcze zdążyć na jogę, to wir pędzącej cywilizacji tak nas porywa, że często okazuje się, że mimo tych naszych starań i tak nie mamy czasu na nic.

Dlatego nie proponujemy wyjazdu na 20 lat w góry, żeby nabrać dystansu, tylko przedłużony weekend w czystym i zielonym, Kazimierzu, aby poznać techniki, które pozwolą nam się zatrzymać. Z zewnątrz nasze życie wiele się nie zmieni, ale dzięki praktyce medytacji, w biegu będzie już tylko ciało, a umysł pozostanie w stanie spoczynku. Nie ma takiej osoby, której nie można nauczyć medytować. Jeśli już próbowałeś „tysiąc razy” i się nie udało, to tym bardziej jest to warsztat dla ciebie. Jeśli już medytujesz, doświadczysz tego, że w grupie praktyka okazuje się głębsza i ma inny wymiar.

Cel tego warsztatu jest generalnie prosty: znaleźć w sobie spokój, a na zewnątrz mieć furę energii i entuzjazmu do działania! 

Informacje praktyczne:
– Poznasz kilka technik medytacyjnych, by wybrać jakąś dla siebie do stosowania na co dzień. Nie wystarczy tylko przyjechać na parę dni, posiedzieć sobie przy kominku, pomilczeć i porozmawiać z miłymi ludźmi i zadowolonym z siebie, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wrócić w to samo miejsce po czterech dniach. O nie! Z utrzymaniem pozytywnego samopoczucia jest trochę jak z…. myciem, nie wystarczy raz a porządnie, a wypadałoby codziennie chociaż troszeczkę. Wtedy jest gwarancja, że ta czystość, ta świeżość spojrzenia utrzyma się dłużej i pozwoli przejść nawet przez najbardziej zamglone dni z uśmiechem.
– Nauczysz się oddychać pranajamy, stare oddechowe ćwiczenia jogowskie, dzięki którym można naturalnie pokonać zmęczenie. Energetyki, kawa, słodycze to tylko doraźne środki krótkotrwałego pobudzenia, które na dłuższą metę wręcz osłabiają naszą wrodzoną umiejętność do generowania siły. Każdy, kto regularnie stosuje te zewnętrzne stymulanty to wie i tego doświadcza, natomiast sięga po nie, bo … nie ma siły. Zamknięte koło, które najwyższy czas przerwać, prawda?
– Delikatne sesje jogi pozwolą poczuć w ciele lekkość, a dzięki nim medytacje będą bardziej płynne. Jeśli znajdziesz komfort w niekomfortowej sytuacji na macie, to łatwiej będzie potem wyplątać się także z problematycznej sytuacji w życiu codziennym. I to jest cel tych ćwiczeń, a nie to kto, gdzie dotknie czubkiem nosa. Natomiast jeśli jesteś nastawiony na bardziej złożoną praktykę asan, to wybierz inny warsztat, tu joga będzie nas wspierać w dobrej kondycji, natomiast nie będzie elementem przewodnim.
– Zajmiemy się nie tylko praktyką, ale także teoretycznym podłożem medytowania: skąd się wzięła, jak wpływa na nasz mózg, jakie są jej definicje – intelekt trzeba nasycić, wtedy prędzej odpuści i da nam zanurzyć się w medytacji.

Poza tym są to niezmiernie ciekawe informacje: np. jak medytacja wpływa na fale mózgowe i jakie są ich rodzaje itp.
– Maha Prana Kriya – głęboki, duchowy proces oddechowy, który pozwala oczyścić organizm na wielu poziomach – emocjonalnym, cielesnym, umysłowym. Po takiej sesji człowiek czuje się rzeczywiście jak nowonarodzony. Powraca jasność widzenia, bystrość umysłu, znika zmęczenie i pojawia się poczucie głębokiego spokoju i piękna.
– Oczywiście nie tylko samymi praktykami człowiek żyje. Podczas zajęć będą też różne procesy interaktywne, zabawy rozwojowy i inne niezbędne czynniki, które pozwolą nam postawić kolejny (może być też pierwszy) krok na swoistej ścieżce rozwoju.
– Ajurweda – poznamy najważniejsze założenia tej wywodzącej się z Indii najstarszej nauki o zdrowiu, a także konkretne przepisy i modele zachowań, które można wdrożyć na co dzień, aby mieć silną odporność i zrozumieć co jest dla kogo wskazane w diecie, czy w stylu życia.
– Pyszne, gotowane z serca, wegetariańskie posiłki pozwolą także i w tej materii poszerzyć doświadczenie i idealnie wpiszą się w tematykę bycia „tu i teraz”.

Prowadzenie: Przemek Wardejn – trener mentalny, instruktor technik oddechowych, nauczyciel medytacji/mindfulness, konsultant ajurwedy, mentor zdrowia. Absolwent Międzynarodowego Centrum Mindfulness Fundacji Art of Living w Bad Antogast, w Niemczech. Przez lata kształcił się biorąc udział w dziesiątkach warsztatów i kursów rozwoju osobistego w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Indiach. Zanim został szkoleniowcem, zbierał różnorodne doświadczenia zawodowe jako dziennikarz, DJ, prezenter radiowy, pracownik nowojorskiego city, właściciel firmy w Afryce, pracownik społeczny, fotograf. Poprowadził ponad 10000 godzin warsztatów rozwojowych, wykładów, indywidualnych konsultacji dla firm i grup otwartych, pracował między innymi dla HBO, Warner Media, Glamour, BASF i innych. Jest współtwórcą SLOWOnline – mobilnej aplikacji mindfulness z prowadzonymi medytacjami na telefon. Jako promotor zdrowego stylu życia, był konsultantem wielu książek w tej tematyce. Jego pasją jest wprowadzanie teorii świadomego życia do rutyny dnia codziennego, oraz podróże. Trzykrotnie przejechał Saharę, mieszkał wśród Indian w Amazonii, odwiedził ponad 50 krajów na 5 kontynentach. Ma żonę Anię i 3.5-letnia córeczkę Mię.

Prowadzenie jogi: Karolina Waschto – praktykuje w tradycji Ashtanga Vinyasa Joga oraz Vinyasa Krama Joga. W lipcu 2021 roku otrzymała dyplom nauczycielki w tradycji Hatha Yoga. Podczas warsztatów poprowadzi sesje w metodzie Vinyasa. Będą to płynne ruchy zsynchronizowane z oddechem. Poziom dostosujemy do grupy, tak żeby każdy zakończył praktykę z uśmiechem. To będzie „feel good yoga” z elementami medytacji, pranajamy (techniki oddechowe) i koncentracji.

 

Plan warsztatów:
Zaczynamy kolacją w czwartek, kończymy obiadem w niedzielę

▲ Czwartek
18.00 – kolacja
18.30 – czas wolny
20.00 – sesja wieczorna (PW)
21.30 – cisza nocna

▲ Piątek, sobota:
6.30 – silent walk (PW)
7.00 – joga (KW)
8.00 – śniadanie
8.30 – czas wolny
10.00 – warsztaty (PW)
13.00 – obiad
13.30 – czas wolny
15.00 – joga (KW)
16.30 – warsztaty (PW)
18.00 – kolacja
18.30 – czas wolny
20.00 – sesja wieczorna (PW)
21.30 – cisza nocna

▲ Niedziela
6.30 – silent walk (PW)
7.00 – joga (KW)
8.00 – śniadanie
8.30 – czas wolny
10.00 – warsztaty (PW)
13.00 – obiad

Cena w wersji do wyboru:

  • Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1 osobowym: 1700 zł
  • Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2 osobowym: 1650 zł
  • Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 3 osobowym: 1600 zł
  • Cena całego warsztatu bez noclegu: 1250 zł
  • Cena całego warsztatu bez noclegu i wyżywienia: 950 zł

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie wersji noclegowej.

Zgłoszenia i pytania pod adresem: kontakt@backup.fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720.

Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 350 zł na konto: 62 2030 0045 1110 0000 0365 9090.

Terminy wpłat:
Zaliczka płatna przy rezerwacji dla jej potwierdzenia.
Pełna kwota płatna do 17 stycznia 2022.

  • Na warsztaty prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój. Do praktyki jogi prosimy o zabranie własnych mat. Poduszki i koce do medytacji dostępne będą dla uczestniczek i uczestników warsztatów.
  • Osoby cierpiące na alergie pokarmową proszone są o wcześniejszą informację, pomoże nam to właściwie przygotować menu warsztatów.
  • Na dobę przed rozpoczęciem warsztatów prosimy o wykonanie testu na koronawirusa (COVID-19). Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestniczek i uczestników. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości przed terminem warsztatu (np. katar, kaszel, bóle głowy) prosimy o pozostanie w domu i kontakt z nami. Postaramy się zarezerwować miejsce na kolejny warsztat.

Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek “Bądź” z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb