Było

BądźMy – grupa wsparcia Fundacji „Bądź” Małgosi Braunek, 15 maja pierwsze spotkanie

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” zaprasza wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej lub każdej innej choroby przewlekłej do stworzenia stałej, fundacyjnej grupy wsparcia – BądźMy. Grupę poprowadzi Ewa Tarasewicz – psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem pracy z pacjentami.

Zapraszamy do wspólnego stworzenia przestrzeni, w której będziemy dzielić się tym, co dla nas ważne w naszej codzienności z chorobą, co nas wspiera, czego potrzebujemy. Sięgniemy m.in. po techniki uważności, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z rozbieganym umysłem, pełnym myśli i emocji.

Podczas naszych spotkań, w atmosferze szacunku i wzajemnej troski, słuchania i zrozumienia, uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi troskami, obawami. Wysłuchamy jak z podobnymi doświadczeniami radzą sobie inni, nauczymy się przyjmować i dzielić użytecznymi wskazówkami, wiedzą, lekturami, przemyśleniami.

Grupa będzie miała charakter otwarty, nowi członkowie będą mogli dołączać w trakcie trwania grupy. Dzięki temu będziemy otwierać się na doświadczenia innych, dbając jednocześnie o poczucie bezpieczeństwa i wspierając nadzieję na różnym etapie choroby. Proponowana częstotliwość spotkań grupy wsparcia, to raz w tygodniu. Jednak jesteśmy otwarci na wspólne ustalenie najbardziej dogodnej dla uczestników grupy systematyczności spotkań.

Zasady, którymi będziemy kierować się w grupie wsparcia BądźMy to: zasada poufności, nie oceniania, nie krytykowania, szacunku i otwartości.

Ewa Tarasewicz – absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Instytutu Ohashiatsu w Stanach Zjednoczonych, a także szkolenia w japońskiej psychologii (autorefleksja Naikan, terapia Mority, praktyka małych kroków Kaizen w ToDo Institute, USA). Uczestniczka wielu warsztatów z psychoterapii i pomocy psychologicznej, w tym warsztatów z pracy z ciałem i pomocy pacjentom onkologicznym.

Zapraszamy na I-sze spotkanie w środę 15 maja, 2019 w Wilanowie, ul. Husarii 32, godz. 17.00 -19.00. Spotkania mają charakter bezpłatny /  dobrowolna darowizna, podziękowanie za spotkanie 20 zł.

Zapisy: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl

Więcej informacji o grupie u prowadzącej:
Ewa Tarasewicz
e-mail: jiun-ewatar@wp.pl