Było

Biznes Boxing Polska / Warszawa – Rękawica została rzucona! Białe kołnierzyki wchodzą na ring by zbierać pieniądze dla Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

Już po raz szósty na warszawskim Torwarze w sali Legia Fight Club odbyła się Gala Boksu Białych Kołnierzyków – Biznes Boxing Polska. 13 kwietnia przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze i ludzie biznesu stanęli do walki na bokserskim ringu by łącząc ducha sportu i zabawy zebrać pieniądze na statutowe cele naszej Fundacji, promocję medycyny integralnej w leczeniu onkologicznym oraz holistyczne podejście do zdrowia.

Taka forma pomocy w duchu sportowej rywalizacji ma już w Polsce sporą rzeszę fanów. Do tej pory odbyło się V Gal, łącznie w 35 walkach wspartych 80 aukcjami zebrano w sumie ponad 620 000 zł! Podobnie jak w ubiegłych edycjach i tym razem, Gala połączona była z aukcją specjalnie przygotowanych przedmiotów. Do wylicytowania były m.in.: oryginalny plakat Czesława Niemna z podpisem Marka Gaszyńskiego – tekściarza, autora piosenki „Sen o Warszawie”, tatuaż od Paweł Reduch Tattoo oraz pokryty platyną albumu „POLKA WWDE” od Wojtka Mazolewskiego. Cała impreza odbył się w stylu Wielki Gatsby, lata 20-ste.

W imieniu Fundacji chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom, którzy poświecili tygodnie przygotowań by stanąć do walki na profesjonalnym ringu, a byli to: Mateusz Lebiędzki, Michał Pych, Paweł Ferenc, Michał Pokorski, Piotr Heymanowski, Preston Smith, Paweł Komar, Piotr Rudziński, Marcin Wencel, Sebastian Kudron.

Podziękowania należą się również Piotrkowi Szumowskiemu i Maćkowi Adamczykowi ze Stand-up Polska za wielkie serce i walkę wieczoru! Ci pięściarze rozpoczęli swój pojedynek nieco wcześniej, bo 22 marca w Resorcie Komedii w Warszawie, gdzie odbyła się „walka na słowa” i oficjalne ważenie przed wielką Galą na Torwarze.

Historia walk bokserskich “białych kołnierzyków” zaczęła się w słynnym fitness klubie Gleason’s Gym w Nowym Jorku w 1988 roku, gdy prawnik Richard Novak i doktor literatury angielskiej postanowili stoczyć walkę i dochód z niej przeznaczyć na cel charytatywny. Po samej walce, tych dwóch dżentelmenów postanowiło pójść na kolację, aby uczcić wydarzenie, które rozpoczęło tradycję łączącą świat korporacyjny z pięknem boksu, zawsze dochód z akcji przeznaczając na wybrany cel charytatywny.

Fot. Bartek Karczmarek

Kolejna, VII  Gala zaplanowana jest w Poznaniu, 27 kwietnia w Hotelu Novotel. Podobnie jak w Warszawie, dzień przed finałem w Galerii Malta odbędzie się dodatkowo publiczne ważenie zawodników wraz z dobrem w pary. Warszawo – DZIĘKUJEMY! i trzymamy kciuki za Poznań!