Było

Cancer Coaching – relacja z warsztatu

12 grudnia 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszy warsztat psychoonkologiczny Cancer Coaching – program wspierający w drodze do zdrowienia dla osób doświadczających choroby nowotworowej lub osób po przebytej chorobie.

Cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że powtórzyliśmy go dla drugiej grupy 16 stycznia.

Wiemy, że będziemy go kontynuować, nie tylko w Warszawie, w najbliższym czasie odwiedzimy Trójmiasto.

2016-01-16_Cancer-Coaching_01

Poprowadziła go dla nas Ania Borzeszkowska – absolwentka Studiów Podyplomowych na kierunku Psychoonkologia na SWPS w Warszawie i członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego z certyfikatem Cancer Coach’a uzyskanym w San Francisco.

„W dniu dzisiejszym, na zaproszenie Fundacji »Bądź« Małgosi Braunek, miałam przyjemność prowadzić warsztat w Wilanowie dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej – Cancer Coaching – From Panic to Powerful. To był piękny czas. Dziękuję za zaufanie, za aktywne uczestnictwo w spotkaniu oraz za otwartość i podzielenie się swoimi historiami zdrowienia, swoimi radościami i lękami. Każde takie spotkanie jest inne, wyjątkowe, daje mi ogrom siły. Dziękuję za ten czas spędzony razem. Myślę o was z radością i z wdzięcznością. Prowadzić te warsztaty i być z wami to dla mnie zaszczyt. Nie trzeba w tym doświadczeniu być samemu.”

Warsztat wspiera znajdowanie i budowanie siły wewnętrznej, aby odbyć swoją podróż w uważny sposób bez względu na to, czy dalej napotkamy słońce czy też kres podróży. Tak czy inaczej warto z uwagą zadbać o wszystko co się po drodze pojawi. Podczas warsztatu odbyły się również wybrane ćwiczenia praktyczne.

Spotkanie pozwala uczestnikom zatrzymać się na chwilę i z uważnością popatrzeć na swoje życie z perspektywy czasu sprzed choroby, jej trwania i wychodzenia z niej.
Pozwala uświadomić sobie drogę, jaką przechodzimy, dostrzec myśli i emocje jej towarzyszące.
Można przyjrzeć się także swojej „czarnej dziurze” i odkryć, że ona też jest po coś, też ma swój cel, jakieś znaczenie.
Z tego punktu, z większą świadomością ruszyć dalej i nabierać więcej sił i spokoju.

„…Jestem kimś, kto żyje rozsądnie, z godziny na godzinę, z dnia na dzień.
Ależ tak, przeżyłam też piękne chwile i gdybym jeszcze raz mogła zacząć od nowa, dbałabym aby mieć ich więcej. Wykorzystywałabym więcej szans. Mniej rzeczy brałabym na poważnie. Zdobywałabym więcej szczytów, częściej pływałabym w rzekach i podziwiałabym więcej zachodów słońca… Dbałabym o to, aby mieć więcej dobrych chwil. Po prostu jedna po drugiej, zamiast tego by całe życie czekać na przyszłość…”

Jedno z ważnych przesłań – Dbajmy o te dobre chwile TU-i-TERAZ

Warsztaty Cancer Coaching from Fundacja „Bądź” on Vimeo.