Ciało

Hipertermia w leczeniu nowotworów

To metoda leczenia raka, w której tkanki nowotworowe poddawane są z zewnątrz działaniu wysokich temperatur – do 44°C. Więcej.

W Niemczech ta forma terapii jest stosowana w prawie 300 centrach i ośrodkach medycznych.
W Polsce zaczyna dopiero być akceptowana przez środowisko medyczne pomimo udowodnionej efektywności leczniczej.
Badania naukowe wykazują prawie 10-krotny wzrost skuteczności terapii w kombinacji z radio- czy chemioterapią, w porównaniu do leczenia standardowego.
Skuteczność działania jest dobrze udokumentowana poprzez tysiące publikacji na całym świecie. Jest ona metodą nieinwazyjną, bezpieczną dla pacjentów, dobrze przez nich tolerowaną, nietoksyczną, bezbolesną i nie wymagającą pobytu w szpitalu.

Zastosowanie hipertermii lokalnej w leczeniu chorób nowotworowych- Prof. Alexander Herzog

O hipertermii.

Hipertermia w leczeniu nowotworów złośliwych art. Janusz Skowronek

Więcej o hipertermii.

Hipertermia w leczeniu onkologicznym.

Placówki w Polsce:

• Małopolskie Centrum Hipertermii