Było

“Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź.” – książka Oriny Krajewskiej

Tytuł: „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź.” – spotkanie autorskie z Oriną Krajewską. Prowadzenie Natasza Kotarska.

Termin: 09.09.2018 (niedziela) godzina 19.00

Adres: ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (sala teatralna, II piętro)

Koszt: spotkanie będzie bezpłatne dla uczestników.

Zapisy: Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” +48 571 207 720 lub warsztaty@backup.fundacjabadz.pl oraz sekretariat Centrum Kultury Wilanów.

Orina Krajewska „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź.” to książka wydana we wrześniu 2018 nakładem wydawnictwa Sensus.

Autorką książki jest Orina Krajewska – aktorka, instruktor teatralny, współzałożycielka i prezes Fundacji Małgosi Braunek “Bądź”, działającej na rzecz promocji medycyny integralnej i holistycznej opieki. Córka Małgorzaty Braunek.

Fundacja Małgosi Braunek Bądź wyraża społeczną potrzebę głębokiej reformy medycyny onkologicznej w Polsce, promuje i wspiera zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby, zainspirowane filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Orina Krajewska pragnie inicjować i wspierać współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka.

Książka Oriny jest zbiorem kilkunastu rozmów – wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z wysokiej klasy specjalistami reprezentującymi różne metody leczenia i terapii związanych ze zdrowiem, od medycyny konwencjonalnej, holistycznej, do psychologii i duchowości. Książka jest swojego rodzaju definicją medycyny integralnej, przedstawia jej założenia i jest rozważaniem na temat zdrowia i choroby. Każdy rozdział przybliża inną metodę leczenia, w holistycznym duchu mind-body-spirit. W każdym z wywiadów wypowiadają się światowej sławy specjaliści (Genetyk prof. Jan Lubiński, psycholog Wojtek Eichelberger, psycholog Levana Marshall, prof. Tanaka – aktywność fizyczna czy prof. Medycyny chińskiej Li Jie).

Nadrzędnym celem książki jest przybliżenie metod i terapii medycyny holistycznej, tak aby czytelnik mógł się z nimi rzeczowo zapoznać. Po przeczytaniu książki będzie mógł stworzyć sobie swoją mapę korzystania z metod, które go zainspirowały. Oprócz wywiadów w książce znajdują się dane statystyczne dotyczące metod, definicje, opisane ćwiczenia do stosowania w domu, przepisy dietetyczne. Dzięki temu książka spełnia rolę nie tylko “małej encyklopedii”, ale jest też praktycznym poradnikiem. Zachęca do dalszego zadawania pytań na temat istoty zdrowia na każdym poziomie funkcjonowania. Motywuje i umożliwia stosowanie niektórych z opisanych metod od razu w domu.

“Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź.” to zbiór wywiadów – rozmów o holistycznym podejściu do zdrowia i metodach, które wchodzą w skład medycyny integralnej. Rozmówcami są uznani specjaliści, naukowcy i lekarze, którzy opowiadają o zastosowaniu propagowanych przez nich metod w profilaktyce chorób przewlekłych jak i podczas leczenia, szczególnie w przypadku chorób nowotworowych.

Książka to nie tylko rozmowy, po każdym wywiadzie dołączone są wskazówki, wyniki badań potwierdzające skuteczność metody i praktyczne ćwiczenia, czy przepisy do samodzielnego stosowania w domu. Podczas spotkania dowiemy się co to jest medycyna integralna, jakie są założenia holistycznego podejścia do zdrowia i jaki wpływ na nasze zdrowie ma kompleksowe dbanie o siebie.

Prowadząca:

Natasza Kotarska. Dziennikarka Radia ChilliZet. Prowadzi autorską audycję „Spokój w wielkim mieście”, w której szuka odpowiedzi na niecodzienne pytania. Przez wiele lat związana była z Polskim Radiem. Współpracowała również z TVN Warszawa, Polsat Biznes i TVP. Od kilku lat jest niezależną producentką programów internetowych i telewizyjnych.