będzie

Jak dbać o włosy i skórę głowy – poradnik nie tylko onkologiczny. LIVE Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

kwiecień
Jak dbać o włosy i skórę głowy - poradnik nie tylko onkologiczny. LIVE Fundacji Małgosi Braunek "Bądź"
Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Dorota Kasiorkiewicz – fryzjerka z 12-letnim stażem pracy, edukatorka, organizatorka warsztatów dla pacjentów onkologicznych oraz dwóch edycji akcji „Piękno Mamy”, na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji “Bądź”, 15 kwietnia o godz. 19:00. Tematem spotkania będzie: Jak dbać o włosy i skórę głowy – poradnik nie tylko onkologiczny.

Podczas spotkania poruszane będą zagadnienia dotyczące:
• Budowy włosa i funkcji jego poszczególnych elementów,
• Podstawowych zasad pielęgnacyjnych,
• Najczęściej popełnianych błędów pielęgnacyjnych,
• Ratunku! Czy moje włosy odrosną? Wpływ chemio- i radioterapii na łodygę włosa,
• Wsparcia dla włosów i skóry po leczeniu,
• Kiedy i czym mogę koloryzować włosy po leczeniu? Rodzaje koloryzacji dostępnych na rynku

Dorota Kasiorkiewicz – fryzjerka z dwunastoletnim stażem pracy, która jak sama o sobie mówi jest obdarzona błogosławieństwem czerpania ogromnej radości z każdego dnia spędzonego w pracy. Jest zwolenniczką holistycznego podejścia w pielęgnacji włosów. Uważa, że organizm który jest zaopiekowany odwdzięcza się zdrową skórą i pięknymi włosami.
Doskonale rozumie wpływ zaburzeń funkcjonowania organizmu na jakość skóry i włosów, dlatego wiele lat temu zaczęła nieść wsparcie osobom, które borykają się z chorobami. Przez osiem lat związana była z Warszawą, gdzie realizowała się zawodowo jako fryzjerka, edukatorka i organizatorka warsztatów dla pacjentów onkologicznych.
Dziełem które napawa ją największą dumą, prócz wszystkich fryzjerskich kreacji, jest organizacja dwóch edycji akcji „Piękno Mamy”. To akcja dedykowana matkom-wojowniczkom, które na co dzień stawiają czoła życiu w akompaniamencie ciężkiej choroby własnego dziecka.
Dorota akcję wspomina następująco „Zależało mi aby wraz ze wszystkimi zaproszonymi przeze mnie specjalistami branży beauty, dać tym wspaniałym kobietom choć odrobinę luksusu i zaopiekowania. Aby także one mogły poczuć to piękno i siłę, które w nich drzemią, a o którym przez realia codzienności niestety zapomniały.”
Aktualnie w poszukiwaniu spokoju ducha, rozpoczynając nowy rozdział w życiu, swoje fryzjerskie pasje realizuje w pięknym Wrocławiu, gdzie najpewniej spotkacie ją przemierzającą miasto na rowerze, lub w czasie planowania kolejnej górskiej wędrówki. W przyszłości planuje zgłębiać tajniki świata trychologii, aby z jeszcze większą wiedzą nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” na Facebooku, 15 kwietnia o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.