Cykle edukacyjne

Jedzenie pod wpływem stresu i emocji. Czego tak naprawdę jesteśmy głodni?

styczeń
Jedzenie pod wpływem stresu i emocji. Czego tak naprawdę jesteśmy głodni?

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Agata Ziemnicka i Elżbieta Lange z Fundacji „kobietybezdiety”, zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji „Bądź”, 28 stycznia o godz. 19:00. Tematem spotkania będzie:  Jedzenie pod wpływem stresu i emocji. Czego tak naprawdę jesteśmy głodni?

Między tym co jemy, a tym co wiemy są jeszcze emocje. Złość, radość, zmęczenie, pragnienie… każda zmiana może powodować chęć wyciągnięcia ręki w kierunku jedzenia. Pokarm pełni w naszym życiu szereg różnych funkcji. Świętujemy sukcesy jedzeniem, używamy go dla pocieszenia, sprawienia przyjemności, może służyć jako mechanizm obronny lub budować tożsamość. Coraz rzadziej, szczególnie w krajach rozwiniętych, służy do dostarczania potrzebnych do przeżycia składników ciału. Zaczyna coraz częściej odgrywać role, którym nie jest w stanie sprostać, co prowadzi do jego dysfunkcjonalnego zastosowania.

Podczas spotkania dowiesz się:
Czym dziś jest dla Nas pokarm? O roli jedzenia we współczesnym świecie.
Dlaczego sięgam po jedzenie?
Dlaczego jedzenie staje się sposobem na emocjonalny dyskomfort?
Co wywołuje głód emocjonalny? Jak go naprawdę zaspokoić.
Jakie są powody emocjonalne, dla których sięgamy po jedzenie?
Zdrowe podejście do własnych pragnień żywieniowych. Jak zmienić zły nawyk?Czym karmić ciało w stresie.

Spotkanie poprowadzą: Agata Ziemnicka – psycholożka, dietetyczka oraz  Elżbieta Lange – psychoterapeutka Gestalt, psychodietetyk z Fundacji „kobietybezdiety”, która zajmuje się szeroko rozumianą edukacja żywieniową w ujęciu ludzkim, prostym i praktycznym. Inspirują do dbania o siebie jedzeniem. Fundacja powstała, aby działać przeciw opresyjnemu traktowaniu naszych ciał. Wśród nich są psycholożki, dietetyczki i psychodietetyczki. Zrzeszyły się i działają z szacunku do samych siebie i dla swojego zdrowia, a nie rozmiaru XS. Ich zdaniem ideały piękna są wyśrubowane, odległe i trudne do osiągnięcia, dlatego działają pod hasłem „kobietybezdiety”- Stop przemocy na talerzu, Stop przemocy wobec ciała, kontakt@kobietybezdiety.pl.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” na Facebooku, 28 stycznia o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.

Zapraszamy!