Jestem będę

Jestem i Będę: Lekcja samoakceptacji

„Co to właściwie znaczy: być sobą w chorobie? Odkrywam to, eksperymentując. Moja własna choroba stała się polem eksploracji. Za postępującą degeneracją ciała podążam z rosnącą ciekawością. Zadaję sobie mnóstwo pytań: jak to będzie u mnie? Dokąd mnie to doprowadzi? Czego nowego dowiem się o sobie, o innych, o świecie? Odkrywam dużo. Na przykład, że życie z chorobą tego typu wymaga specyficznych umiejętności. Przede wszystkim dlatego, że perspektywa stopniowego rozpadania się bardzo obciąża psychikę”.

„Jestem i Będę” to projekt Fundacji Małgosi Braunek Bądź realizowany wraz z Vogue Polska i Storytel, który przybliża autentycznych bohaterów i ich historie poradzenia sobie z chorobą i doświadczenia z holistycznym podejściem do leczenia.

„Jestem i Będę” prezentujemy historię Ani Kiełbasińskiej. Od zawsze towarzyszył jej wstyd i lęk przed byciem zdemaskowaną. Łysienie plackowate, czyli autoimmunologiczna choroba objawiająca się okresowym wypadaniem włosów doprowadziła Annę Kiełbasińską, polską lekkoatletkę, wielokrotną medalistkę mistrzostw świata do osobistej granicy wytrzymałości i na skraj kariery sportowej. Przełom nastąpił kiedy namówiona przez Rodzinę zdecydowała się wyjść ze swoim schorzeniem do świata. Przełamała tabu, złamała klucz i zaczęła szukać innych metod leczenia. Dzięki samozaparciu i konsekwencji pokonała wiele blokad co doprowadziło ją do dobrego miejsca. Dziś inspiruje swoją postawą innych dodając im otuchy i zarażając optymizmem. Jak sama mówi jej historia to historia nauki miłości do siebie.

„Jestem i Będę” współpraca przy projekcie:
Bohaterka: Anna Kiełbasińska
Fotograf: Piotr Sitarsky
Wsparcie redakcyjne: Marta Malik-Ryl, Studio Słowa
Stylizacje: Maciej Dąbroś
Retusz: Agata Bielska / Agata Bielska Retouch
Wsparcie Fundacji przy sesji: Gabriela Mazowiecka 
MUA: Sonia Kieryluk / Sonia Kieryluk Make-Up

„Jestem i Będę” team projektu:
Magda Chołyst / Artist in Bloom
Orina Krajewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Agnieszka Zakrzewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Natalia Karawajczyk 

Link do artykułu >>>

Link do Storytel.pl >>>

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb