Jestem będę

Jestem i Będę: Nie kłócę się z losem

„Wierzę, że każda choroba to składowa ciała i umysłu, głowy, psychiki, jakkolwiek chcemy to nazywać. W trakcie trwania WZJG pochylałam się także nad głową. To duża praca, by w obliczu ciężkiej choroby nie traktować się jak ofiary. Nie obwiniać całego świata za swój los. Wziąć odpowiedzialność za własne, czasem destrukcyjne mechanizmy i uczucia. Musiałam zmienić perspektywę. To, co mi się przytrafiło, jest trudnym prezentem, owszem, ale wciąż prezentem. Praca nad sobą dała mi poczucie zrozumienia drogi, na której jestem. Ostatnie lata pokazały mi, że nie interesują mnie odkryte już miejsca. Nigdy nie będę szła za tłumem, lubię iść pod prąd, z zaskoczenia. A przede wszystkim lubię być w zgodzie ze sobą”.

„Jestem i Będę” to projekt Fundacji Małgosi Braunek Bądź realizowany wraz z Vogue Polska i Storytel, który przybliża autentycznych bohaterów i ich historie poradzenia sobie z chorobą i doświadczenia z holistycznym podejściem do leczenia.

„Jestem i Będę” prezentujemy historię Marianny KowalewskiejMarianna była całkowicie stabilną, zdrowo rozwijającą się dziewczynką. Do czasu. Obwinianie się za niepowodzenia rodzinne i ciężkie doświadczenia szkolne, stopniowo coraz bardziej wycofywały ją w wewnętrzny, introwertyczny świat. Pierwsze objawy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego pojawiły się gdy Marianna kończyła gimnazjum, kolejne lata nasilały chorobę. Ostateczną decyzję o operacji i wyłonieniu stomii podjęła będąc na granicy życia i śmierci. Ta decyzja zmieniła jej życie. Dziś jest dla wielu osób zmagających się z chorobami jelitowymi wzorem. Dzieli się zdobytą wiedzą i mówi, że ma życiową misję i widzi w swojej historii głębszy sens.

„Jestem i Będę” współpraca przy projekcie:
Bohaterka: Marianna Kowalewska
Fotografka: Marta Zgierska
Wsparcie redakcyjne: Marta Malik-Ryl, Studio Słowa
Fundacji przy sesji: Gabriela Mazowiecka
MUA: Sonia Kieryluk 
 
Podziękowania dla Rodziny Kręglickich za serdeczność i użyczenie przestrzeni restauracji Opasły Tom do sesji zdjęciowej.

„Jestem i Będę” team projektu:
Magda Chołyst / Artist in Bloom
Orina Krajewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Agnieszka Zakrzewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Natalia Karawajczyk 

Link do artykułu >>>

Link do Storytel.pl >>>

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb