będzie

Jestem i Będę sezon drugi już od marca

„Jestem i Będę” powstało jako akcja edukacyjna. Projekt miał odsłonić przed czytelnikami i czytelniczkami konstelację czynników, złożony i piękny system zależności, budujący ludzkie zdrowie i dobrostan. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Po 12 spotkaniach mamy poczucie, że ta holistyczna mapa zdrowia jest jeszcze bogatsza.

Dlatego zabieramy się za drugi sezon „Jestem i Będę”. Od marca czytelnicy Vogue.pl będą mogli towarzyszyć kolejnym osobom w podróży po zdrowie. Obiecujemy, że i tym razem będziemy niepokorni, sięgając po tematy nie zawsze łatwe czy poprawne, ale domagające się społecznej i medycznej uwagi.

„JESTEM I BĘDĘ” to projekt Fundacja Małgosi Braunek Bądź realizowany wraz z Vogue Polska. Przedstawia poruszające historie zwykłych-niezwykłych bohaterów, którzy poradzili sobie z kryzysem zdrowia i często wbrew diagnozom, w najcięższym momencie, odnajdywali swoją unikalną drogę do równowagi i nieprawdopodobnych pokładów wewnętrznej siły.

W każdym odcinku projektu bohater_ka opowiada swoją historię na łamach magazynu Vogue poprzez autorskie felietony. Publikacji towarzyszą portrety wykonane przez wspaniałych fotografów i fotografki oraz wywiady prowadzone Orinę Krajewską w formie podcastów.

„JESTEM I BĘDĘ” współpraca przy projekcie:
Wsparcie redakcyjne: Marta Malik-Ryl / Nowy Kontekst, Natalia Karawajczyk
Fotografie: Gabriela Mazowiecka
Asystent: Bartłomiej Marchlewski
Retusz: Maria Morozova
MUA: Sonia Kieryluk
Stylizacja: Joanna Opińska, wsparcie: Natalia Grzelczak
Podziękowania dla Artuist Studio za użyczenie przestrzeni na sesje.

O cyklu „JESTEM I BĘDĘ”, oddającym głos osobom, które poradziły sobie z kryzysem zdrowia, opowiadają jego pomysłodawczynie Magda Chołyst i Orina Krajewska w Vogue.pl link do rozmowy TU

Fot. Gabriela Mazowiecka