Jestem będę

Jestem i Będę: Uratować dziecko

„Moja babcia mówiła: „Dorotka, idź do przodu, cokolwiek cię nie spotka”. Każdy kryzys ma swój sens. Życie jest najcenniejszym darem. Jestem szczęśliwa, że pokonując ostre wiraże, umocniłam się jako człowiek. Poznałam swoje możliwości i mam siłę, aby wejść w zakręt, bo wiem, że tam czeka coś większego. Choroba to nie tylko stan ciała, ale przede wszystkim ducha i umysłu. Jeśli potraktujemy ją jako dar od losu, uzyskamy spokój i harmonię. Wszyscy kiedyś odejdziemy. Ważne, aby zrobić to w sposób godny, pozostawiając po sobie wartości, na których inni zbudują swój świat lepiej.

Dzisiaj rozumiem, co babcia miała na myśli, mówiąc: „Bądź zmianą w świecie”.

„Jestem i Będę” to projekt Fundacji Małgosi Braunek Bądź realizowany wraz z Vogue Polska i Storytel, który przybliża autentycznych bohaterów i ich historie poradzenia sobie z chorobą i doświadczenia z holistycznym podejściem do leczenia.

„Jestem i Będę” prezentujemy historię Doroty Gudaniec. Dorota Gudaniec w 2009 roku urodziła synka z Zespołem Downa. Po siódmym miesiącu życia, u Maxa zdiagnozowano Zespół Westa, rzadki rodzaj encefalopatii padaczkowej występujący u dzieci. Max doświadczał od kilkudziesięciu do kilkuset napadów padaczki dziennie. Rodzice chłopca podjęli heroiczną walkę o jego zdrowie, jednak jego pomimo przyjmowania 5 leków przeciwpadaczkowych równolegle, jego stan nie ulegał poprawie. Życie Maxa uratowała medyczna marihuana. Dziś, Max jest chłopcem który rozwija się prawidłowo, a Dorota Gudaniec osobą która zmieniła postrzeganie medycznej marihuany w Polsce. Założone przez nią Fundacja Krok po Kroku i Centrum Terapeutyczne Max Hemp wspierają chorych i działają na rzecz edukacji zdrowotnej.

„Jestem i Będę” współpraca przy projekcie:
Bohaterka: Dorota Gudaniec / Fundacja Krok Po Kroku
Fotografie: Agata Grzybowska, Grzegorz Wełnicki / RATS Agency
Wsparcie redakcyjne: Marta Malik-Ryl / Studio Słowa

„Jestem i Będę” team projektu:
Magda Chołyst / Artist in Bloom
Orina Krajewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Agnieszka Zakrzewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Natalia Karawajczyk

Link do artykułu >>>