Jestem będę

Jestem i Będę: Życie z syndromem DDA

„Destrukcyjne schematy pozostaną częścią mojej tożsamości. To matryca, która nigdy nie zniknie. Ale mam już skuteczne narzędzia, żeby się podnieść, gdy znów upadnę. W gorsze dni myślę: okej, widzę, że coś się dzieje, ale wiem, jak sobie poradzić. Akceptacja jest moją bronią. Jestem i będę osobą z zaburzeniami lękowymi”.

Jestem i Będę to projekt Fundacja Małgosi Braunek Bądź realizowany wraz z Vogue Polska i Storytel, który przybliża autentycznych bohaterów i ich historie poradzenia sobie z chorobą i doświadczenia z holistycznym podejściem do leczenia.

Jestem i Będę historia Błażeja Hrapkowicza. Od zawsze postrzegany był jako osoba niezwykle towarzyska, otwarta i tryskająca optymizmem. Mało kto wiedział, że za tą twarzą krył się jej mroczny rewers. Krytyk filmowy, prezenter telewizyjny i radiowy od dzieciństwa zmagał się z towarzyszącym mu lękiem. W konsekwencji trudnych doświadczeń z dzieciństwa, zamroził się emocjonalnie ciągle żyjąc jak to sam nazywa “za szybą”. W końcu w 2013 roku, wszystko pękło. Doświadczył kryzysu w postaci ataku paniki i zaczął towarzyszyć mu chroniczny, obsesyjny lęk. Stała zmiana nastąpiła dopiero w 2018 roku, po drugim kryzysie, który sprowadził go na drogę leczenia i terapii, która jak mówi zmieniła jego życie. Otworzył się na bliskich i powoli zaczął docierać do samego siebie. Wszedł na drogę samopoznania. Dzisiaj ma poczucie że stoi za sterami własnego losu i przede wszystkim akceptuje siebie takiego jakim jest.

Jestem i Będę współpraca przy projekcie:
Bohater: Błażej Hrapkowicz
Fotograf: Przemek Dzienis
Wsparcie Fundacji przy sesji: Marta Malik Ryl / Studio Słowa
MUA: Sonia Kieryluk
Wsparcie Fundacji przy sesji: Gabriela Mazowiecka

Jestem i Będę team projektu:
Magda Chołyst / Artist in Bloom
Orina Krajewska