O istocie myślenia i działania. Każdy dzień jest nową szansą na uśmiech.

wrzesień
Każdy dzień jest nową szansą na uśmiech. O istocie myślenia i działania
ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (sala teatralna, II piętro)

Termin: 08.09.2018 (sobota) godzina 11.00-12:30

Adres: ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (sala teatralna, II piętro)

Koszt: spotkanie będzie bezpłatne dla uczestników dzięki wsparciu ze strony Centrum Kultury Wilanów

Zapisy: Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” +48 571 207 720 lub warsztaty@backup.fundacjabadz.pl oraz sekretariat Centrum Kultury Wilanów.

„O istocie myślenia i działania. Każdy dzień jest nową szansą na uśmiech. ”

Motto: To umysł zmienia zło w dobro, umysł czyni szczęśliwych bądź zdesperowanych, bogatych lub biednych ( Edmund Spenser)

Codzienne życie jest fizycznym obrazem naszych myśli, podświadomych przekonań. Istnieje niezaprzeczalny związek pomiędzy myślami, emocjami a stanem naszego organizmu. Psychiatra dr Meyer opracował naukową metodę – somatoterapię. Udowodnił zależność pomiędzy ciałem a przeżywanymi emocjami. Można pracować z ciałem by poprawić nastrój, myśli lub z emocjami aby wprowadzić harmonię w organizmie, powrócić do zdrowia. Dobre myśli pomagają osiągnąć cele jednak bez działania pozostają życzeniem.

Zasadę tę można odnaleźć już w hunie hawajskiej. Codzienny uśmiech nawet, gdy cały świat jest „przeciwko” nam pod wpływem określonych skurczów mięśni przesyła sygnał do mózgu i poprawia nam się nastrój. Badania z zakresu neurobiologii potwierdzają zdolność naszego mózgu do zmiany na każdym etapie życia. Ludzie radośni żyją dłużej i są zdrowi. Zawsze od nas zależy decyzja jak chcemy się czuć. Najważniejsze pytanie brzmi: jak to zrobić ? Podczas wykładu zostaną przedstawione praktyczne propozycje poprawy nastroju, zmiany perspektywy spojrzenia na codzienność.

Prowadząca:

Emilia Żurek psychosomatoanalityk, filolog, logopeda, trener, mediator, coach & mentor. Prowadzi sesje coachingu & mentoringu w zakresie komunikacji i relacji interpersonalnych osobistych i biznesowych oraz somatocoachingu. Expert w międzynarodowych projektach unijnych w zakresie coachingu rodzinnego, superwizyjnego i społecznego. Jako soamtoterapeuta ( Ecole Europeenne de Psychotherapie Socio-et Somato-Analityque, Strasbourg) pracuje z emocjonalnymi przyczynami problemów zdrowotnych i życiowych. Od 1984 roku prowadzi własne Centrum Terapeutyczno – Szkoleniowe EmVi, aktualnie rozwija Centro de Terapia & Coaching Emilia Żurek na Wyspach Kanaryjskich. Organizuje warsztaty z autorskimi programami, prowadzi sesje ( stacjonarne i on line ) coachingowe indywidualne i grupowe dla biznesu i osób prywatnych.Współpracowała ze znanymi sportowcami i artystami. Jest autorką publikacji prasowych i książek, własnych projektów terapeutycznych m.in.: terapii jąkania, terapii wspomagającej leczenie łuszczycy, pracy z przyczynami emocjonalnymi zaburzeń przemiany materii. Na Hawajach poznała zastosowanie huny dla celów terapetycznych , dla procesów zmiany myślenia, zmiany w życiu.

Na Wyspach Kanaryjskich proponuje odpoczynek z programem odnowy organizmu ( oczyszczanie organizmu, program redukcji wagi i redukcji stresu) i pracy z problemami emocjonalnymi.