Książka „Okiem szeroko otwartym na zdrowie” z patronatem Fundacji „Bądź”

Zapraszamy do lektury najnowszej książki dr n. med. Agaty Plech „Okiem szeroko otwartym na zdrowie, w obliczu nowych wyzwań”, która właśnie ukazała się pod patronatem naszej Fundacji!

W książce m.in.:
– czemu tak trudno jest zbudować nawyki, które służą zdrowiu
– jak skutecznie to zrobić stosując model coachingowy
– jaki masz wpływ na najczęstsze choroby oczu
– od czego zależy widzenie
– czy dorośli mogą widzieć lepiej
– czym „nakarmić” swoje oczy

To jak żyjemy, nasze codzienne wybory i nawyki wpływają na nasze zdrowie, nie omijając narządu wzroku, ale obejmując każdą komórkę i każdy układ organizmu. W książce znajdziemy rozmowy z ekspertkami z różnych dziedzin w tym rozmowa ze specjalistką z naszej Fundacji lek. med. Elżbietą Dudzińską!

Książka „Okiem szeroko otwartym na zdrowie, w obliczu nowych wyzwań” dostępna w przedsprzedaży na przejrzyjnaoczy.pl

O Autorce dr n. med. Agacie Plech
Lubię ten stan gdy wszystko jest możliwe i nie ma ograniczeń – zdrowie dopisuje, ciało nie zgłasza żadnych dolegliwości, myśli płyną bez natręctw i stresu a widzenie nie sprawia problemu. Chciałabym by trwał niezmiennie, jak najdłużej, bez względu na wiek. Może dlatego wybrałam na swój zawód okulistykę, bo w jej wypadku są takie momenty, które uskrzydlają – pacjent, który nie widział po operacji zaćmy przegląda na oczy. To ogromna satysfakcja a dla pacjenta radość. Nie zawsze jednak tak jest i jako ludzie, z biegiem lat, borykamy się z wieloma problemami zdrowotnymi, czasami ciężkimi i śmiertelnymi chorobami.

Nie każdy z nas uświadamia sobie, że ma wpływ na swoje zdrowie. Dla niektórych to puste słowa. A jednak jest w nich ogrom prawdy. To jak żyjemy w 50% sprzyja naszemu zdrowiu lub naszym chorobom, nie omijając narządu wzroku, ale obejmując każdą komórkę i każdy układ organizmu.

Jestem specjalistą chorób oczu, Ordynatorem Oddziału Okulistycznego i właścicielką Centrum Medycznego BESKIDMED. Od kilku lat ogromny nacisk kładę na profilaktykę zdrowotną, prowadzę akcje profilaktyczne, edukacyjne, napisałam książkę Przejrzyj Na oczy, czyli jak żyć by długo cieszyć się świetnym wzrokiem. Robię to, bo wierzę, że dzięki upowszechnianiu takiej wiedzy każdy z nas może być zdrowszy i czuć się dobrze zarówno fizycznie jak i psychicznie. Tym razem przyszła pora by spojrzeć na zdrowie jeszcze szerzej, bo oko to fragment całości jaką jesteśmy – Spójrzmy więc szeroko otwartym okiem na zdrowie.