3. edycja kursu Mindfulness

marzec
Kurs mindfulness online dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej
Program przygotowany w oparciu o Mindfulness – Based Cancer Recovery

Grupa zamknięta, obowiązują zapisy na: kontakt@backup.fundacjabadz.pl,
6 spotkań – co tydzień; 1 raz w tygodniu,
Spotkania odbywać się będą we wtorki od 19:00-21:00, zaczynamy 22.03 kończymy 26.04. Osoby, które ukończą kurs otrzymają specjalny dyplom.

Prowadząca: Anna Michna-Humeniuk

Kluczowe elementy programu
▲ Tydzień 1
Mindfulness, rak i stres – wprowadzenie
Czym jest Mindfulness?
Główne zasady Mindfulness
Nasza odpowiedź na stres
Rozpoznawanie symptomów stresu
Stres i połączenie ciała i umysłu
Radzenie sobie ze stresem

▲ Tydzień 2
Uważność na oddech i na ciało
Praktyka – medytacja oddechu, praktyka skanowania ciała

▲ Tydzień 3
Uważność na myśli – historie, które sobie opowiadamy

▲ Tydzień 4
Uważność na emocje – doświadczając swojego lęku i innych emocji

▲ Tydzień 5
Radzenie sobie z rakiem w uważny sposób – zmęczenie, wyczerpanie, ból

▲ Tydzień 6
Jak wprowadzić Mindfulness do swojego życia jako codzienną praktykę – zakończenie i podsumowanie kursu.

Podczas kursu uczestnicy poznają czym jest Mindfulness i jak można go wykorzystywać w radzeniu sobie z chorobą nowotworową w swoim codziennym życiu.

Poznają różnice pomiędzy automatyczną reakcją na zdarzenia, a świadomą odpowiedzią na to co pojawia się w związku z doświadczeniem choroby.

Uczestnicy dowiedzą się o formalnej i nieformalnej praktyce Mindfuness. Dowiedzą się jak regularna praktyka może ich wspierać w lepszym radzeniu sobie z doświadczeniem choroby, a poprzez to poprawiać jakość swojego życia w każdej jego chwili.

Zajęcia będą poprowadzone w formule warsztatowej online na platformie zoom podczas spotkań uczestnicy zostaną zapoznani z elementami teorii dotyczącej Mindfulness dla każdego modułu.

Podczas warsztatu uczestnicy będą również praktykować ćwiczenia Mindfulness oraz będą te ćwiczenia omawiane.

Strój: luźny i wygodny, taki, w którym każdy będzie czuł się komfortowo.
Uczestnicy mogą mieć swoje koce, maty, skarpety, wodę, herbatę, kawę.
Proszę zadbać, aby przez czas warsztatów nikt Państwu nie przeszkadzał.

Anna Michna-Humeniuk jest psychoonkolożką, coachem ICC, EMCC, Cancer Coachem oraz certyfikowanym nauczycielem Mindfulness.

Prowadzi Instytut Redukcji Stresu i Rozwoju Osobistego. Wspiera osoby w obszarze zmian zawodowych i osobistych, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem oraz szeroko rozumianego rozwoju. Prowadząc warsztaty promuje uważność w biznesie i życiu osobistym. Prowadzi 8-tygodniowe kursy redukcji stresu w oparciu o uważność (MBSR).

Więcej o Ani przeczytacie na jej stronie internetowej: www.annaborzeszkowska.com