będzie

LIVE Metoda uwolnienia psychosomatycznego od lęków i traumy, 24 marca

marzec
Metoda uwolnienia psychosomatycznego od lęków i traumy EFT

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Agnieszka Kehinde – terapeutka somatyczna, pedagożka, coachka medyczna i pielęgniarka onkologiczna, od 17 lat pracująca w Wielkiej Brytanii; zapraszają na LIVE na Facebooku poświęconego metodzie uwolnienia psychosomatycznego od lęków i traumy – EFT, 24 marca (czwartek) o godz. 19:00.

Trauma jest dużym problemem zarówno dla jednostki jak i społeczeństwa, zwłaszcza na obszarach konfliktowych i pokonfliktowych. Chociaż istnieje wiele podejść do leczenia traumy, coraz częściej badania kliniczne zwracają uwagę na skuteczność podejścia somatycznego i znaczenie psychologii energetycznej, jako dającej bardzo dobre efekty metody niwelowania skutków traumatycznych przeżyć, które w konsekwencji mogą skutecznie zapobiegać zespołom stresu pourazowego.

Psychologia energetyczna to nowatorska metoda leczenia emocjonalnego i rozwoju psychologicznego, która obejmuje somatyczną stymulację punktów akupunkturowych (akupunktów) poprzez stukanie w nie opuszkami palców. (D. Fainstain).

Dowody na skuteczne działanie tej metody zostały wykazane w już ponad 120 badaniach klinicznych i zrecenzowane w książce ‘The Science of Tapping” (P. Stapleton, 2019). jej autor odnosi się do psychologii energetycznej jako „czwartej fali” psychoterapii, następującej po psychoanalizie, terapii behawioralnej i podejściach poznawczych.
Harvardzki psychiatra i badacz – Eric Leskowitz (2016) ocenia, że liczba terapeutów włączających techniki z psychologii energii do swoich praktyk, to już „dziesiątki tysięcy”.

Badania zwracają szczególną uwagą na skuteczność metody EFT w przypadku osób i społeczności doświadczających traumatycznych zdarzeń wojennych i katastrof. Skuteczność tego podejścia była szczególnie obiecująca ze względu na zdolność do szybkiego regulowania fizjologicznych następstw traumy.

Czego będzie można dowiedzieć się podczas LIVE’a:
– Wyjaśnimy czym jest stres, trauma i ostra reakcja stresowa oraz dowiemy się jakie zmiany powodują w naszym organizmie,
– Dowiemy się dlaczego warto sięgać po naukowo potwierdzone metody somatyczne samoregulacji,
– Nauczymy się bardzo prostej metody zwanej „Techniką Tappingu Traumy” (TTT),
– Poznamy wyniki badań naukowych w dziedzinie Technik Emocjonalnej Wolności EFT.

Agnieszka Kehinde – terapeutka somatyczna, pedagożka, coachka medyczna i pielęgniarka onkologiczna. Obecnie pracuję w szpitalu klinicznym RSFT w Wielkiej Brytanii na stanowisku zarządzania ryzykiem traumy oraz innowacjami w służbie zdrowia związanymi z psychoonkologią. Na co dzień, zajmuje się strategią, która usprawnia opiekę psychologiczno-emocjonalna zarówno dla pracowników szpitala jak i pacjentów.

Poza praca w szpitalu zarządzam organizacją pożytku publicznego „Arukah”, która tworzy strategie terapeutyczno – edukacyjne dla społeczności więziennych. Projekt ten skupia się na edukacji I terapii w obrębie niekorzystnych doświadczeń w dzieciństwie i ich konsekwencji. (ACE)

Specjalizuję się prewencji traumy i niwelowaniu jej konsekwencji. Wdrażam strategie, która usprawnia opiekę psychologiczno-emocjonalna w systemach działalności publicznej. Obecnie kontynuuje edukację na The Weeken University- London w zakresie holistycznej pracy z traumą.

Jestem również wiceprzewodnicząca do spraw badań klinicznych w międzynarodowej organizacji zrzeszajacej terapeutow somatycznych EFTI oraz członkinią komisji do spraw edukacji narodowej służby zdrowia przy British Association of Integrative Oncology. (BSIO).

Spotkanie LIVE nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” na Facebooku, 24 marca o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.

Zapraszamy!