newsy

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach poszukuje wolontariuszy

Warszawa, 6.11.2020 r.

Drodzy Przyjaciele,

Wobec rosnącej liczby zakażeń COVID-19 służba zdrowia wystawiona jest na prawdziwą próbę. Każda para rąk do pracy wydaje się być obecnie na wagę złota. Przekazujemy prośbę członka Rady Programowej Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” – Prof. dr hab. med. Pawła Naumana, kierownika Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa w Mazowiecki Szpital Wojewódzki im św Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o o, którego oddział został przekształcony przez szpital w odział zakaźny dla pacjentów zarażonych Covid-19. Bardzo brakuje im personelu! W poczuciu solidarności ze środowiskiem medycznym, postanowiliśmy włączyć się w poszukiwania wolontariuszy w Siedleckim szpitalu.

Poszukiwane są osoby, które mogłyby podjąć się zadań związanych z monitorowaniem stanu chorych i opieką nad pacjentami w tym trudnym czasie.

Wszyscy wolontariusze zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej i przeszkoleni do wykonywanych zadań. Doświadczenie w pracy z pacjentami będzie mile widziane, choć nie jest wymagane. Podstawa to chęć do pracy oraz odpowiedni stan zdrowia. Najważniejszym warunkiem, jaki spełnić musi ewentualny wolontariusz, jest brak chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie. Naturalnie, bez kontaktu z osobą zarażoną.

“Opieka nad chorymi z SARS-Cov-2 to ogromne wyzwanie, ale też pod każdym względem najlepsza nauka zawodu medycznego i ogromna satysfakcja z niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Zwracam się do Was z ogromną prośbą o wsparcie nas w walce na pierwszej linii frontu, zainteresowanych proszę o kontakt na maila: wasowskaagnieszka@wp.pl. Wielkie Dzięki, naprawdę warto to Wasz czas” – prof. dr hab. med. Paweł Nauman.

Dziękujemy za Waszą pomoc – Zespół Fundacji Małgosi Braunek “Bądź”.