będzie

Metoda TRE® praca z ciałem uwalniająca stres i napięcia dnia codziennego LIVE Fundacji Bądź

kwiecień

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Monika Witkowska – licencjonowana providerka TRE (Tension*Stress*Trauma*Release), certyfikowana trenerka mindfulness (programu MBSR) oraz compassion (program MBCL), zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji “Bądź”, 29 kwietnia o godz. 19:00. Usłyszymy o założeniach korzyściach metody TRE®, czyli niezwykle popularnej na świecie pracy z ciałem uwalniającej stres i codzienne napięcia.

Czy wiesz że, nasze ciało ma wrodzone mechanizmy radzenia sobie z napięciami i stresem?

Drżenia są u człowieka i wszystkich ssaków naturalną reakcją centralnego układu nerwowego. Stres jest naszym codziennym towarzyszem i wciąż utrzymujemy w ciele stan mobilizacji. Dlatego organizm ulega rozregulowaniu i napięciu.

TRE®, czyli Tension & Trauma Releasing Exercises to “ćwiczenia uwalniające od napięć i traumy”. Twórcą tej metody jest Dr David Berceli – międzynarodowej klasy ekspert w dziedzinie pracy z traumą i psychoterapeutą bioenergetycznym, doktor nauk społecznych, magister teologii, arabistyki i islamistyki. Certyfikowany specjalista w obszarze traumatologii, naturoterapii, instruktor terapii naturalnych i masażu.

Wśród korzyści wynikających z metody wymienia się:

– obniżenie napięcia wszystkich tkanek, szczególnie w powięzi

– odzyskanie kontakt z ciałem,

– budowanie zaufanie i zrozumienie sygnałów jakie z niego płyną

– przywracania ciała do stanu równowagi i homeostazy.

Podczas LIVE dowiemy się jak wygląda typowa sesja TRE®, kto może skorzystać z tej metody i jak szybko widoczne są efekty pracy. Czy TRE® można bezpiecznie wykonywać w domu i dlaczego warto pamiętać, że metoda ta nie jest terapią, ale wspiera inne metody pracy psychoterapeutycznej.

Prowadzenie LIVE’a Monika Witkowska, z wykształcenia ekonomistka. Pracowała wiele lat na stanowiskach managerskich, od ponad 7 lat zajmuje się rozwojem osobistym, praktykuje mindfulness i propaguje świadome życie oraz work- life balance.

Jest:

– Certyfikowanym trenerem  (program MBSR)

– Licencjonowanym providerem TRE (Tension*Stress*Trauma*Release)

– Certyfikowanym trenerem compassion (program MBCL)

Poza tym:

– Ukończyła pełne szkolenie Zen Coaching

– Ukończyła pełne szkolenie na Mentora Witalnego

– W trakcie certyfikacji z Diet Coachingu.

Przeprowadziła ponad 20 pełnych, 2 miesięcznych programów MBSR. Szkoliła z technik redukcji stresu, z zarządzania energią własną, z uważnej komunikacji w takich firmach jak Nutricia, HP, Pepe Jeans, Thalgo Polska i inne.

Prowadzi zajęcia z uważności i rozwoju kompetencji miękkich w LO im. Korczaka w Warszawie.

Przeprowadziła warsztaty dla Rad Pedagogicznych w szkołach i przedszkolach z zakresu uważności oraz radzenia sobie ze stresem i wypalenia zawodowego

Jej ukazały się w Coaching Ekstra, Charaktery, Wysokie Obcasy i inne. Brała udział w audycjach w Radio Chili Zet i Dzień dobry TVN.

Właścicielka marki Wellbeing Center i współtwórczyni markę DuoAttento.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” na Facebooku, 29 kwietnia o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.