Ciało

Odczyn pH komórek nowotworowych

https://www.natura-zdrowie.pl/choroby/nowotwory/

„Wszystko wskazuje na to, że znamy źródło choroby nowotworowej, tylko niewiele z tym robimy.

Choroby nowotworowe są na drugim miejscu jeżeli chodzi o przyczyny przedwczesnej umieralności. Na nowotwory zapadają ludzie coraz młodsi. Na badania przeznacza się ogromne środki, jednak wciąż nie znaleziono jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: gdzie leży przyczyna raka. Być może powodem braku jednoznacznej odpowiedzi jest niedocenianie takiego czynnika jak bilans kwasowo-zasadadowy w organizmie.

Femme - Forte déprimePrześledźmy kilka faktów, które potwierdzają badania medyczne. Oto one:

  • odczyn pH komórek nowotworowych zawsze jest kwaśny, natomiast komórek zdrowych alkaliczny (co jest zgodne z faktem, że krew i pozostałe narządy wewnętrzne mają odczyn zasadowy)
  • tam gdzie istnieje środowisko kwasowe jest znacznie mniej tlenu (rozwijają się procesy fermentacyjne)
  • doświadczenia medyczne wykazały, że poddawanie komórek zdrowych działaniu środków kwaśnych powoduje ich śmierć w stosunkowo krótkim czasie. Zaobserwowano też proces odwrotny, to znaczy alkalizowanie środowiska dla komórek nowotworowych powodowało na początku zatrzymanie niekontrolowanego ich podziału i z czasem śmierć.

Te 3 doświadczalne fakty sugerują, że istnieje bardzo ścisły związek pomiędzy równowagą kwasowo-zasadową w organizmie, a rozwojem komórek nowotworowych. Tak więc pierwszą rzeczą przy rozpoznanym procesie nowotworowym, którą należałoby zmienić to środowisko wewnętrzne organizmu na lekko alkaliczne. Być może jest to dla obecnej farmakologii zbyt proste i oczywiste, więc celowo pomijane, aby dawać pole do powstawania coraz to nowszych medykamentów.

Do tej pory konwencjonalna medycyna nie jest w stanie  odpowiedzieć na pytanie, gdzie tkwią źródła raka. Ostanie kilkadziesiąt lat przyniosło jednak wiele cennych dowodów, w których naukowcy powiązali tworzenie patologicznych komórek z ich  biologicznym środowiskiem.

Największy wkład w tej dziedzinie zdobył niemiecki biochemik Otto Warburg. Za swoje odkrycie  w 1931 roku otrzymał Nagrodę Nobla. Ustalił on, że przyczyną powstawania komórek nowotworowych jest brak tlenu. Ten brak prowadzi do zmniejszenia energii w komórce. Skutkuje to tym, że glukoza w komórkach nie jest spalana (inaczej utleniana), gdyż jest za mało tlenu do tego typu reakcji. Ze względu na brak tlenu, odbywa  się tam natomiast proces fermentacji. W wyniku tego wytwarzany jest kwas mlekowy. Tym samym środowisko komórkowe ulega jeszcze większemu zakwaszeniu.

Na podstawie tego odkrycia powstało wiele terapii, mających na celu dostarczenie dodatkowych ilości tlenu. Są to między innymi spożywanie nadtlenku wodoru (wody utlenionej) lub ozonu. Jak pokazują badania, te terapie mają bardzo pozytywny wpływ na organizm. Jednak poprawa stanu zdrowia jest zazwyczaj krótkotrwała, gdyż nie zostaje zneutralizowane kwaśne środowisko organizmu, a więc podstawowa przyczyna.

Z kolei naukowcy japońscy Herman Aihara i Keiichi Morishita udowodnili, że jeżeli spada pH krwi, organizm jest zmuszony do gromadzenia nadmiaru kwaśnych związków (jest to także jeden z głównych powodów otyłości). Im więcej kwaśnych zanieczyszczeń, tym krew staje się gęstsza. Jeżeli krew gęstnieje to ciałka czerwone krwi (erytrocyty) sklejają się i nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu do komórek. W zakwaszonym środowisku komórki zdrowe giną. Jednak niektóre komórki dopasowują się do takich warunków i zamiast zginąć – przeżywają i zaczynają rozwijać się w sposób niekontrolowany. Zaczyna się proces tworzenia komórki nowotworowej.

Są tutaj więc dwie dopełniające się teorie o powstawaniu komórek nowotworowych. Japońscy naukowcy jako powód raka wskazali zakwaszenie płynu międzykomórkowego. Otto Warburg zaś stwierdził, że podstawową przyczyną raka jest brak tlenu w komórkach. Jednak on sam nie badał i nie wskazał czym ten niedobór tlenu jest spowodowany. Można rzec, że Warburg pokazał skutki zakwaszenia organizmu, natomiast naukowcy japońscy określili jego przyczyny.

Leczenie rozpocznij od zmiany środowiska w którym istnieją Twoje komórki

Sauberes TrinkwasserOdczyn komórek nowotworowych jest kwaśny, a zdrowych alkaliczny. Częstokroć spotykamy się z sytuacjami, że przy leczeniu raka tworzą się przerzuty. Tak się dzieje najprawdopodobniej dlatego, że środowisko takiego organizmu jest zakwaszone, przez co wciąż są tam idealne (bo beztlenowe) warunki do rozwoju dalszych nowotworowych metastaz. Istnieją naukowe dowody, że komórki nowotworowe giną podczas kuracji mocnym roztworem alkalicznym (ługiem sodowym) o pH powyżej 13. Oczywiście takich terapii nie można stosować bez nadzoru lekarza. Jednak w odróżnieniu od chemioterapii i leczenia promieniowaniem, alkalizowanie organizmu nie uszkadza komórek zdrowych, otaczających komórki rakowe.

Wolniejsze i mniej radykalne dla organizmu jeżeli chodzi o terapię antyrakową jest picie w dużych ilościach alkalicznej wody zjonizowanej. Dlaczego jest ona taka skuteczna? Woda ta po procesie elektrolizy posiada duże nasycenie zdysocjowanymi metalami alkalicznymi (Na, K, Ca, Mg), które pomagają krwi do zobojętniania pozostałości kwasowych. W reakcji zobojętnia kwaśnych związków przez metale alkaliczne tworzą się sole, które są wypłukiwane przez krew, a później mocz. Co jest jeszcze warte podkreślenia, podczas takiej reakcji zobojętniania z dwóch jonów (OH-) tworzy się cząsteczka wody i wydzielany jest dodatkowy atom tlenu. Widzimy, że woda działa tu na dwóch „frontach”. Po pierwsze odkwasza, a po drugie dostarcza dodatkowo ilości tlenu dla komórek. Czyli idealnie zmienia wewnętrzne środowisko na bardziej niekorzystne jeżeli chodzi o rozwój komórek nowotworowych.

Wykonywane badania w niemieckich instytutach zdrowia udowodniły skuteczność alkalicznej wody w zwalczaniu nowotworów. Badania na zwierzętach, które piły  wodę alkaliczną potwierdziły znaczące wzmocnienie układu odpornościowego (zwiększenie wydzielania przeciwciał), co w końcowej fazie doprowadziło do zatrzymania się procesu dzielenia się komórek nowotworowych. Woda ta działa także prewencyjnie. Picie tej wody poprawia krążenie, zwiększa dostarczanie tlenu, a także skutecznie wpływa na neutralizację wolnych rodników w ludzkim organizmie”.

ZRÓB SOBIE SAM TĘ WODĘ – ZOBACZ OFERTĘ JONIZATORÓW

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb