Było

„Odżywianie a dieta – w ujęciu medycyny tradycyjnej i współczesnej” X Międzynarodowy Kongres, 18.03.2017 Wrocław

Co roku o tej porze wyjeżdżamy do Wrocławia na konferencje, których pomysłodawczynią i kierownikiem merytorycznym jest dr Preeti Agrawal.

W tym roku Festiwal Zdrowia jest największym wydarzeniem związanym z profilaktyką zdrowia. W jednym miejscu i czasie odbędą się 44 warsztaty w 12 obszarach tematycznych: warsztaty kulinarne, medytacje, świadomość emocji, mama i dziecko, zajęcia dla dzieci 4-10 oraz 7-12 lat, oddech i relaks, terapie wschodnie, artystyczne, terapie ruchem, zajęcia dla młodzieży, świadomość ciała.

Harmonogram fesitwalu>>

Ulotka festiwalowa>>

X Międzynarodowy Kongres „Odżywianie a dieta – w ujęciu medycyny tradycyjnej i współczesnej” to jednodniowe spotkanie światowej sławy ekspertów z dziedziny odżywiania, skierowane do środowiska lekarskiego, pielęgniarskiego, terapeutycznego oraz do wszystkich osób zainteresowanych tematyką diety.

WYKŁADOWCY I TEMATY:

• Integracyjne podejście do odżywiania w praktyce medycznej – dr Preeti Agrawal (Polska)
  • Odżywianie wg TCM w chorobach cywilizacyjnych (nadciśnienie, cholesterol, cukrzyca) – dr Claude Diolosa (Włochy)
  • Jak mądrze łączyć tradycyjne (wg ajurwedy) i nowoczesne podejście w profilaktyce i leczeniu? – dr Siri Chand Khalsa (USA)
  • Odżywianie w chorobach nowotworowych: fakty i mity – Prof. Aleksander Herzog (Niemcy)
  • Nieszczelność jelit a współczesne choroby – Prof. Li Jie (Holandia)
  • Kwasy tłuszczowe w dietoterapii wybranych schorzeń – dr Joanna Pieczyńska (Polska)
  • Rola detoksyfikacji w procesie leczenia dietą – dr Peter Jentschura (Niemcy)

Program konferencji>>

Notki biograficzne wykładowców >>

Oba te wydarzenia – Festiwal Zdrowia i Kongres odbywać się będą w Centrum Kongresowym Stadionu Wrocław, al. Śląska 1.