Bądź na bieżąco

Pilates a kręgosłup, jak zbudować centrum swojej wewnętrznej mocy? Zapraszamy na LIVE, 24 listopada

Pilates a kręgosłup, jak zbudować centrum swojej wewnętrznej mocy? LIVE Fundacji "Bądź"

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Anna Tytus – międzynarodowa trenerka pilates, dyplomowana tancerka i pedagożka ruchu; zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji “Bądź”, 24 listopada (środa) o godz. 19:00. Tematem spotkania będzie: Pilates a kręgosłup, jak zbudować centrum swojej wewnętrznej mocy?

Czego będzie można dowiedzieć się podczas LIVE’a:

• jak powstała i na czym polega metoda pracy pilates,
  • jak dobrać odpowiednie dla siebie ćwiczenia,
  • przykładowe zestawy ćwiczeń i ich modyfikacje.

Plan LIVE’a: 20 min wstęp teoretyczny, 30 min ćwiczeń, 10 minut na koniec na pytania od widzek i widzów.

Prosimy przygotować wygodny strój, matę do ćwiczeń / koc lub krzesło dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

• do wszystkich, którzy chcą poznać nową formę ruchu, popracować nad oddechem,
  • osób, które chcą wzmocnić swoje ciało poprzez zdrowe i funkcjonalne ćwiczenia,
  • miłośników aktywności fizycznej, którzy uważają, że „ciało ich zawiodło” i chcą nauczyć się pracy na z ciałem na nowo,
  • osób, które pragną odbudować swoje zdrowie i siły witalne.

Jak ćwiczenia pilates mogą pomóc osobom chorym przewlekle, onkologicznie:

• odpowiednio dobrane ćwiczenia zmniejszają skutki uboczne towarzyszące leczeniu onkologicznemu a tym samym podnoszą wytrzymałość organizmu,
  • dzięki nawet małej aktywności, wydzielają się w naszym organizmie endorfiny – hormony odpowiadające za dobry nastrój,
  • pilates może być istotnym czynnikiem w profilaktyce chorób nowotworowych,
  • ćwiczenia można stosować w każdym rodzaju nowotworu, etapie choroby i metodzie jej leczenia oczywiście uwzględniając możliwości wysiłkowe pacjenta / pacjentki.

Anna Tytus – międzynarodowa trenerka pilates, dyplomowana tancerka, pedagożka ruchu, aktorka scen muzycznych. Absolwentka Uniwersytetu im. Antona Brucknera w Linz oraz Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Jako tancerka, pracowałam w teatrach w Polsce i za granicą. Dzięki podróżom i zróżnicowanemu środowisku, w którym żyłam, zebrałam wyjątkowe doświadczenie ruchowe, które postanowiłam wyrazić jako nauczyciel pilatesu. Szkoliłam się pod okiem master teachera Kelly McKinnon w Brukseli. Prowadziłam zajęcia w studiach pilates w Belgii. Odbywałam staże i projekty w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.
Moja historia zatoczyła koło i zaprowadziła mnie do Warszawy. W centrum tętniącej życiem stolicy otworzyłam kameralne studio, w którym skupiam się na jednostce.

Każdy człowiek jest dla mnie osobną fascynującą historią. Uważam, że to, co go spotkało w życiu, jest zapisane w jego ciele.

Podczas sesji pilates biorę pod uwagę aktualny stan umysłu i możliwości fizyczne osoby trenującej. Pomagam pokonać ograniczenia i blokady, a w efekcie – wyciągnąć indywidualny potencjał. Dzięki holistycznemu podejściu, sprawiam, że osoby praktykujące pod moim okiem, potrafią osiągnąć pełną harmonię, którą potem przekładają na życie osobiste.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” na Facebooku, 24 listopada o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.

„Pilates to kompilacja ciała, umysłu i ducha”. – Josef Pilates

Zapraszamy!