Bądź na bieżąco

Podziękowanie za zbiórkę na rzecz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu!

Drodzy Przyjaciele,

dziękujemy za wspólna zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu ochronnego dla medyków Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu!

Łączenie w zbiórce udało nam się zebrać, aż: 15 460 zł!

Za pieniądze zebrane przez Kanzeon Polska Sangha (5407 zł) oraz naszą Fundację Małgosi Braunek „Bądź” (4053) kupiliśmy: 120 kombinezonów ochronnych, 1000 par rękawic, dostaliśmy rzeczowo 20 litrów płynów do dezynfekcji i kilkaset par rękawic.

Z naszą zbiórką połączyła się zbiórka organizowana przez TylkoRadomiak.pl – Stowarzyszenie Kibiców i Ultras Radomiak. Kibice piłkarscy łącznie zabrali 6000 zł i kupili: 1000 maseczek, 200 przyłbic, 500 par okularów, blisko 100 litrów płynów do dezynfekcji i mydeł antywirusowych, proszki do prania, kawy, wody mineralne, ręczniki papierowe oraz słodycze.

Niezbędny sprzęt kupowaliśmy zgodnie ze wskazaniami lekarzy pracujących obecnie w szpitalu w Radomiu: Prof dr hab. med. Pawła Naumana oraz dr hab. med. Adama Kobayashiego. Materiały zostały podzielone pomiędzy oddziały kardiologii i neurologii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu!

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji! Tak różne środowiska połączyła wspólna chęć pomocy z tego również jesteśmy niezwykle dumni 🙂 Podczas przekazania sprzętu obecni byli zarówno przedstawiciele organizacji kibiców sportowych, Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” oraz Kanzeon Polska Sangha. Nagraliśmy także rozmowę z dr hab. med. Adamem Kobayashim, którą niebawem Państwu udostępnimy. [edit: link do rozmowy dostępny TU].

Szczególne wyrazy uznania kierujemy do mec. Krzysztofa Nowińskiego – prawnika związanego z Fundacją Małgosi Braunek „Bądź”, który zainicjował akcją zakupu sprzętu oraz do Franka Lechóchowskiego z Kanzeon Polska Sangha, który koordynował zbiórkę.

Dziękujemy!