Cykle edukacyjne

Przejrzyj na oczy, czyli jak holistycznie zadbać o wzrok w czasach, gdy nie da się uciec od ekranów i smartfonów? LIVE Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

marzec
Przejrzyj na oczy, czyli jak holistycznie zadbać o wzrok w czasach, gdy nie da się uciec od ekranów i smartfonów? LIVE Fundacji Małgosi Braunek "Bądź"

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz dr n. med. Agata Plech – specjalistka chorób oczu, autorka wydanej pod patronatem Fundacji „Bądź” książki pt. „Przejrzyj Na Oczy, czyli jak żyć by długo cieszyć się świetnym wzrokiem”, zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji “Bądź”, 24 marca o godz. 19:00.

Tematem spotkania będzie: Przejrzyj na oczy, czyli jak holistycznie zadbać o wzrok w czasach, gdy nie da się uciec od ekranów i smartfonów?

Temat przewodni to higiena pracy wzrokowej pozwalająca zminimalizować efekty pracy wzrokowej z bliska, męczliwość oczu, narastanie wad wzroku, a także dolegliwości związane z pracą biurową i narażeniem na promieniowanie z ekranów.

Wydarzenie skierowane jest tych wszystkich, którzy:
– na co dzień korzystają z ekranów ( komputerów, smartfonów, tabletów)
– którzy zauważają problemy związane ze swoim wzrokiem takie jak zmęczenie, przekrwienie, zaburzenia widzenia po całym dniu pracy
– którzy zbliżają się do 40 roku życia i chcą przedłużyć czas, w którym nie musieliby używać okularów do pracy z bliska
– do rodziców dzieci szkolnych, którzy chcą się dowiedzieć jak zadbać o to by nie narastała u dzieci krókowzroczność zwłaszcza w dobie pracy i nauki zdalnej.

Podczas spotkania dowiesz się:
– od czego zależy proces widzenia i powstawanie wad wzroku
– w jaki sposób styl życia i pracy wzrokowej wpływa na narząd wzroku
– na co realnie mamy wpływ by zminimalizować skutki nadmiernego eksploatowania wzroku podczas patrzenia z bliska
– jakie są zasady higieny pracy wzrokowej, w tym proste ćwiczenia „regenerujące” układ optyczny oczu i mięśnie gałki ocznej.

Spotkanie poprowadzi: dr n. med. Agata Plech – specjalistka chorób oczu, Ordynatorka Oddziału Okulistycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, właścicielka Centrum Medycznego BESKIDMED, autorka i wydawczyni książki „Przejrzyj Na Oczy, czyli jak żyć by długo cieszyć się świetnym wzrokiem” (Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” była patronem medialnym książki), Prezeska Stowarzyszenia Przejrzyj Na Oczy. Twórczyni i redaktorka strony i mediów społecznościowych Stowarzyszenia Przejrzyj Na Oczy. Nagrodzona 2. miejscem w konkursie „Idol Środowiska 2020” w województwie śląskim a także tytułem „Kobieta Która Inspiruje 2020”.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” na Facebooku, 24 marca o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.

Zapraszamy!