Było

Relacja ze spotkania z Dorotą Gudaniec – Co wiemy o medycznej marihuanie? 11 maja 2019

Dorota Gudaniec – z wykształcenia ekonomistka i dietetyk (aktualnie w trakcie studiów z psychologii i ziołolecznictwa), z powołania społeczniczka. W Oławie pod Wrocławiem prowadzi fundację Krok po Kroku, która wspiera rozwój dzieci niepełnosprawnych i chorych. Matka Maxa, pierwszego dziecka leczonego w Polsce marihuaną medyczną. Podczas naszego otwartego, fundacyjnego wykładu 11 maja, podzieliła się z nami osobistą historią oraz obszernie wyjaśniła na czym polega terapia z użyciem konopii i kto może z niej skorzystać.

Podczas prawie trzygodzinnego spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się m.in. jakie są medyczne właściwości naturalnych konopii i jak bardzo różnią się się one od syntetyków. Przy okazji walki o możliwość leczenia własnego syna, Pani Dorota stała się aktywistką i twarzą walki o legalizację konopi do celów medycznych. Z jej inicjatywy  powstał pierwszy w Polsce ekstrakt z legalnych konopi siewnych, który do dziś pomaga wielu pacjentom w całej Polsce. Historia jego powstania okazała się być też wielką nauką oddzielania faktów dotyczących medycznej marihuany od popularnych mitów na jej temat. Aktualnie Pani Dorota Goduniec jest praktykiem w zakresie medycznego zastosowania kannabinoidów, a także inicjatorką i organizatorką licznych działań zmierzających do uregulowania statusu konopi w Polsce. 

Dziękujemy to niezwykłe spotkanie, a chcących dowiedzieć się więcej, zapraszamy na  IV Międzynarodową >>>>> Konferencja „Medyczna marihuana w teorii i praktyce”, organizatorem konferencji jest >>>>> Fundacja Krok Po Kroku.

Najbliższa edycja konferencji dedykowana będzie medycznej marihuanie w kontekście neurologii, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia padaczki.

Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie usłyszymy m.in.:
➡ prof. David Neubauer – neurolog dziecięcy (Słowenia)
➡ dr Michal Tzdadok – neurolog dziecięcy (Izrael)
➡ dr John Gaitanis – neurolog (USA)
➡ Adrian Devitt-Lee – Projekt CBD (USA)
➡ prof. Uri Kramer – neurolog dziecięcy (Izrael)
➡ lek. Marek Bachański – neurolog dziecięcy (Polska)

Konferencja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą zgłębić temat medycznego potencjału konopi, szczególnie:
✅ lekarzom
✅ farmaceutom
✅ pacjentom i/lub opiekunom pacjentów

Wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie [PL->ENG, ENG->PL].

Dla naszych Gości przygotowaliśmy coś specjalnego: w czasie drugiego dnia konferencji grupa lekarzy przedyskutuje najtrudniejsze przypadki medyczne i wspólnie zaproponuje nową linię postępowania terapeutycznego. Formuła konsylium w trakcie wydarzenia stanowi novum na skalę Polski i świata.

Rejestracja uczestników >>>>> https://konferencja.fundacjakrokpokroku.org.pl/rejestracja

Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie i do zobaczenia we Wrocławiu!

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb