Było

“Sen i jego wpływ na zdrowie”, wykład dr Elżbiety Dudzińskiej

“Sen i jego wpływ na zdrowie. Jak zadbać o zdrowy sen?”, wykład dr Elżbiety Dudzińskiej

 

Termin: 12.04.2018  (czwartek) godz: 13:30-15:00

Adres: ul. Kolegiacka 3 (Wilanów), Warszawa (sala teatralna, II piętro)

Koszt: wykład jest bezpłatny dzięki wsparciu ze strony Centrum Kultury Wilanów i Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zapisy:warsztaty@backup.fundacjabadz.pl / uwaga: liczba miejsc ograniczona

 

Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie inaugurujące współpracę pomiędzy Fundacją Małgosi Braunek “Bądź” a Centrum Kultury Wilanów. W czwartek 12.04.2018  w ramach Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się wykład dr Elżbiety Dudzińskiej  “Sen i jego wpływ na zdrowie. Jak zadbać o zdrowy sen?”.

 

Sen to magiczny obszar, który determinuje jakość naszego życia, relacje, karierę, zdrowie i życie.   

Uczestnicy spotkania dowiedzą się:                

 • Jakie naprawdę znaczenie ma sen dla organizmu
 • Czym jest chronotyp, a czym są rytmy okołodobowe
 • Jakie wyróżnia się cykle i fazy snu
 • Jakie konsekwencje niosą za sobą niedobory snu
 • Jaki wpływ na nas ma sen płytki i nieregenerujący
 • Czym jest i jak walczyć z bezsennością
 • Gdzie leżą przyczyny problemów ze snem
 • Jakie są konsekwencje niedoboru snu, płytkiego snu i snu w niewłaściwych warunkach
 • Czy chrapanie i bezdech nocny są naprawdę niebezpieczne
 • Jak sobie radzić z zaburzeniami snu

Uczestnicy poznają również:

 • Znaczenie poszczególnych faz snu dla zdrowia i dziennego funkcjonowania
 • Warunki konieczne dla zdrowego snu i jak optymalnie dobrać materac i łóżko
 • Właściwe czynności przed snem i po przebudzeniu                                   

 

Prowadząca: Lek. med. Elżbieta Dudzińska uzyskała tytuł doktora na Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz dyplom w zakresie medycyny integralnej na Uniwersytecie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne kursy i szkolenia dla trenerów oraz zdobyła certyfikaty  w Instytucie Medycyny Behawioralnej: Center for Mindfulness  in  Medicine  przy University of Massachusetts Medical School w Stanach Zjednoczonych (certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu ). Od dwunastu lat zajmuje się również działalnością edukacyjną w obszarze zdrowia i prewencji chorób. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu możliwości umysłu, stresu i technik redukcji stresu, zdrowia, stylu życia i diety, snu.

 

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” wyraża społeczną potrzebę głębokiej reformy opieki medycznej i medycyny onkologicznej w Polsce, promuje i wspiera zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby, zainspirowane filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Inicjujemy i wspieramy współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego, holistycznego leczenia człowieka. Organizujemy warsztaty, wydarzenia i akcje edukacyjne. Nasze działania kierowane są do osób chorych onkologicznie i przewlekle, ich bliskich, a także do osób zdrowych, zainteresowanych zdrowym trybem życia, prewencją i leczeniem chorób przewlekłych.

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb